ویژگی های تیپ شخصیتی4 اینیاگرام یا شخصیت شناسی 9 گانه

ویژگی های تیپ شخصیتی4  اینیاگرام

در این ویدئو برآن شدیم تا به بررسی ویژگی های تیپ شخصیتی4 اینیاگرام بپردازیم.

تیپ شخصیتی شماره 4 تیپ هیجانی است؛ از دسته تیپ هایی است که از بیهوده و بی هدف بودن اجتناب می کند. بسیار علاقمند است که روی محیط و روی دیگران اثرگذار باشد.این انگیزه که بتواند روی دیگران تاثیر بگذارد او را به طرف افتخاراتش که در واقع متفاوت بودن و احساسی بودن است راهنمایی می کند.

تیپ شخصیتی شماره 4 تلاش می کند با دیگران متفاوت باشد به همین دلیل از خلاقیت بسیار خوبی برخوردار است؛ او از هر چیزی استفاده می کند تا بتواند با دیگران متفاوت باشد و به این ترتیب کمترین تاثیرش را روی دیگران بگذارد.

تیپ 4 که تیپ هنرمند ، هنرطلب و افسرده است ، از حس هنری فوق العاده ای نیز برخوردار است. این اشخاص می توانند به عنوان یک هنرمند، هنرهای گوناگونی

را ارائه دهند. هنگامی که صحبت از هنر می کنیم، منظورمان تمام چیزهایی است که در آن سلیقه و زیبایی و هماهنگی وجود داشته باشد؛ هر کاری که در چهارچوب حس هنری معرفی شود، مانند خیاطی، آشپزی، نقاشی، خوشنویسی، موسیقی،قالی بافی، صنایع دستی و … همه ی این موارد در واقع نیازمند آن حس هنری است که  تپپ 4 برای اثرگذاری  روی محیط و دیگران از آن بهره برداری می کند و می کوشد  توسط هنر، پیامی را به دیگران برساند.

 

در عمق رفتار تیپ شخصیتی 4 جهان به گونه ای دیگر است . تیپ 4 جهان را به گونه ای دیگر می بیند و گاه بسیار خیال پرداز است؛ او یک دنیای افسانه ای و یک زندگی شاعرانه را برای خودش می سازد که می تواند با دنیای واقعی تفاوت بسیار زیادی داشته باشد؛ این غیرواقعی دیدن جهان توسط تیپ 4 باعث می شود احساس کند، مردم جهان او را درک نمی کنند، به این ترتیب دچار افسردگی می شود؛ او احساس می کند، مردم با چارچوب های انسانی، فاصله زیادی دارند. برای تیپ 4 یک زندگی توام با احساسات و روابط احساسی در کنار ضوابط انسانی بسیار با ارزش است.

تیپ 4 همه چیز را با احساساتش مورد بررسی قرار می دهد و در هر کاری احساسات به خرج میدهد؛ او امید دارد که دیگران هم یک نگاه ژرف و احساسی نسبت به جهان داشته باشند و از این روزمرگی خودشان را رها کنند و در یک چارچوب طبیعی و احساسی زندگی کنند.

این مسئله که تیپ 4  در اندیشه ی خویش می پروراند درست نیست، چرا که مردم رفته رفته از چارچوب های انسانی در می آیند و تبدیل به ابزارهایی می شوند که هیچ احساسی در آنها نیست و صرفا به دنبال گذران زندگی و پیدا کردن لقمه نانی هستند.

برای آشنایی با انیاگرام یا شخصیت شناسی 9 گانه

تیپ 4 برای این که بتواند روی پیرامون خودش اثرگذار باشد، کوشش می کند که خودش را فردی استثنایی و متفاوت نشان بدهد. او سعی می کند در قالب پوشش و رفتارهای اجتماعی متفاوت باشد و از طریق نوع صحبت کردن یا لباس پوشیدن این حس را به دیگران انتقال بدهد،

نکته بسیار برجسته ای که می شود در صحبت کردن یا در رفتارهای تیپ 4 با آن برخورد کرد، هیجانی بودن او است؛ هیجان همراه با احساسات ، طوری که ما شاهد این هستیم که تیپ 4  هنگامی که مقابل یک پدیده قرار می گیرد با همه احساس و هیجان چشمگیری که در برابر آن پدیده دارد به بیان آن می پردازد و در استفاده از آن هیجانات و احساسات بزرگنمایی می کند، طوری که دیگر اشخاص احساس می کنند که تیپ 4 واقع گرا نیست و کارهایی که انجام می دهد خردمندانه نیست نکته بسیار جالب این است که تیپ 4 در هر شرایطی سعی می کند، سلیقه و نوآوری را در کارهایش استفاده کند؛ برای نمونه اگر ۱۰ دست کت و شلوار یا مانتو و شلوار و  روسری به ده نفر تیپ 4 بدهید، همه ی آنها به شیوه ای شگفت انگیز آن لباس ها می پوشند و خودشان را متفاوت نشان میدهند؛ تیپ 4 از همان سلیقه و حس خلاق که دارد استفاده می کند و به این ترتیب توجه دیگران را به خود جلب می کند، زیرا جلب توجه برای تیپ 4 بسیار با ارزش است.

تیپ های شماره 4 اشخاصی هستند که حتما به یک هنر دل بسته اند و آنرا انجام میدهند و با آن هنر از نظر روحی به رضایت و آرامش می رسند. آنان از مسائل

متفاوت و هم نشینی با اشخاص متفاوت لذت می برند و سعی می کنند، کارهای مهیج و متفاوت را تجربه کنند.

تیپ 4 زندگی را یک تراژدی می بیند؛ یعنی احساس می کند که همه چیز زندگی و سرنوشت آدمی ناگوار است؛ به این ترتیب تا اندازهای علاقمند است خودش را از دیگران جدا کند؛ به ویژه در لایه ناسالم، آنها جهان را بسیار تیره و تار می بینند و بر همین اصل است که میتوانند برای مدت طولانی از دیگران فاصله بگیرند تا بتوانند دم و دنیای اطراف را درک کنند. تیپ 4 بسیار دل نازک است و روی مسائل حساسیت به خرج می دهد؛ زیبایی، احساسات،پیوندها و درک مردم برای او بسیار با ارزش است؛ او تمایل دارد توسط نزدیکان به درستی درک شود.

چکیده ویژگی های تیپ شخصیتی 4 اینیاگرام

هنرطلب، هنرمند، افسرده،

آنان دوست دارند خاص جلوه کنند و به همین دلیل از هر چیزی که معمولی به نظر برسد، اجتناب می‌کنند. از زندگی عادی و روزمره ناراضی و گریزان‌اند. آنان اغلب احساس می‌کنند که بد فهمیده می‌شوند و تنها هستند.

تیپ‌ 4 دارای پارادکس جاذبه و دافعه هستند؛ به این معنی که تلاش می‌کنند تا آنچه دوست دارند را به دست بیاورند، و سپس آن را پس بزنند. بدین‌سان احساس فقدان و بی‌اعتنایی در ایشان پدیدار می‌شود و نیز حساسیت و عمق احساسات آنان افزایش می‌یابد و این‌گونه است که تیپ‌‌ 4 به خوبی می‌توانند با دیگران ابراز همدردی کنند.

برای آشنایی با تیپ 3 شخصیتی اناگرام اینجا کلیک کنید.

 

تیپ 4 این قابلیت را دارد که زندگی‌ای خلاق برای خود ایجاد کند و نیز به دیگران در مورد دردی که می‌کشند کمک کند.

برای آشنایی با کاربرد اینیاگرام در زندگی روزانه اینجا کلیک کنید.

0/5 ( 0 نظر )