ویژگی های تیپ شخصیتی 7 اینیاگرام یا شخصیت شناسی 9 گانه

ویژگی های تیپ شخصیتی 7 اینیاگرام

در این ویدئو برآن شدیم تا به ویژگی های تیپ شخصیتی 7 اینیاگرام بپردازیم.

تیپ شخصیتی 7 تنوع طلب، خوش بین و بی ثبات است، از رنج بردن اجتناب می کنند و سعی می کنند که برای دور شدن از رنج  به شوخ طبعی بپردازند و افتخارشان این است که شوخ طبع و بذله گو هستند؛ آنها نسبت به هر مسئله ای خوش بین هستند و باور دارند در هر مشکلی راه حلی وجود دارد؛ حس تنوع طلبی که در وی وجود دارد باعث می شود، کارهایی که انجام پس از مدتی خسته کننده شود و تصمیم بگیرد کار جدیدتری را شروع کند معمولا اشخاص پر کاری هستند و از یکنواختی گریزان هستند و علاقه مندند که آزادی عمل کامل را در کسب و کار خودشان داشته باشند، در عمق رفتارهایشال هیجان و خوش بینی کاملا نمایان است. به طور کلی وی در طول دوران زندگی شروع و شروع یک فعالیت هیچ گاه دشواری ها را نمی بیند. از دید او عاملی که افراد را مایوس می کند، محدودیت هایی است  که مردم برای خودشان ایجاد می کند باعث می شود از یک زندگی شاد و شیرین فاصله بگیرند.

آنها افرادی هستند که بیشتر در زمان حال زندگی نمی کنند و بیشتر به آینده توجه می کنند به طوری که بیشتر اوقات چندین برنامه در ذهنشان دارند و علاقه مندند این برنامه ها را عملی کنند.

روزگار گذشته و روزگاران قدیم برای تیپ شخصیتی 7 یک نوع نوستالژی است و خیلی دوست دارند آن روزگار زنده شود اما همه ما می دانیم که چنین چیزی نشدنی

است. این افراد علاقه زیادی دارند،تمام طول زندگانی شان همانند زندگی دوران کودکی شان باشند؛ بنابراین همان رفتاری که یک کودک در برابر اسباب بازی های

مخالف دارد. تیپ شخصیتی 7  در طول زندگی اش می تواند داشته باشد؛ تیپ شخصیتی 7 زندگی را یک بازی می بیند و فعالیت  های مختلفی را به عهده می گیرد و همین که از آن فعالیت خسته شد آن فعالیت را رها می کند و به سراغ کار جدیدی می رود؛ دقیقا مانند یک با اسباب بازی هایش در حال بازی کردن است و همین که خسته شد، سراغ اسباب بازی دیگر می رود.تیپ 7 مانند تیپ 3 کار برایش بسیار اهمیت دارد و معمولا چندین فعالیت را برعهده دارند و تلاش می کنند این فعالیت ها را انجام بدهند  ولی همین که برایشان تکراری می شود، خسته می شوند و فعالیت دیگری را به عهده می گیرند.

برای اشنایی بیشتر با دیگر تیپ های اینیاگرام

تیپ 7 زندگی پرهیجانی دارد و این هیجان است که کمک می کند از یکنواختی را پیدا کند و یک زندگی لذت بخش را داشته باشد. آنها اشخاصی هستند که خیلی خوب می توانند در زندگی لذت به وجود بیاورند، زیرا خلاقیتی که در تیپ 4 بسیار زیاد دیده می شود، در تیپ 7 هم وجود دارد؛ او به خلاقیت علاقه مند است و این نکته مشترکی بین تیپ 7 و تیپ 4 به شمار می رود؛ آنان همچنین شوخی و طنز منحصر به فردی دارند که معمولا این طنز همراه با نوعی نوآوری است و باعث می شود، شنونده تأمل کند و لذت ببرد.

برای آشنایی بیشتر درباره دانش اینیاگرام

تیپ 7 در محیط کار، شرایطی را ایجاد می کند که با همکاران خود راحت و صمیمی باشد و آنان را با خود همراه و همسو می سازد؛ نکته قابل توجه این است که وی دیگران را نیز تشویق می کند به این که از زندگی شان لذت ببرند و زندگی را به گونه ای مثبت سپری کنند.

این افراد اهل ریسک هستند و ریسک پذیری بسیار بالایی دارند به این ترتیب چون همه چیز را بسیار ساده می بینند و به مسائل بسیار خوش بین هستند، دیگران فکر می کنند تیپ 7 یک فرد سطحی نگر است؛ این در حالی است که تیپ های 7 به طور کلی دوست دارند محیطی که در آن زندگی می کنند همه شاد باشند و محیط مثبت باشد؛ آن ها در هر شرایطی ، حتی در بدترین شرایط هم این حس خوش بینی ، مثبت بودن و شاد بودن را حفظ می کنند و بالعکس چیزی که می تواند تیپ 7 را آزار بدهد، افراد اندوهگین و تندخو هستند که باعث می شود تیپ 7 از آن ها فاصله بگیرد.

برای آشنایی با دوره های حضوری اناگرام در اصفهان

0/5 ( 0 نظر )