0

کوچینگ

کوچینگ خانواده

کوچینگ خانواده

این موضوع از جمله رشته های جدیدی است که با همراهی کردن فرد در مسیر تشکیل یک خانواده ، عبور از بحران های خانوادگی ،عبور از مسائلی چون طلاق ، از دست دادن همسر یا فرزند که فرد بتواند در بهترین شرایط روحی و روانی به زندگی خود ادامه دهد .
تمامی موارد بالا مسائلی است که می تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد . در این رشته- coach با استفاده از ابزارهای تخصصی ، شخص را همراهی می کند تا بهترین نتیجه را از اتفاقات طبیعی زندگی بگیرد
در دنیای فردگرایی امروزی شخص می بایست به تنهایی دست به انتخاب هایی بزند که سرنوشت او را تعیین می کند . و بسیاری اوقات نه خود فرد نه اطرافیان او نمی توانند مسیر صحیح را انتخاب کنند یا اصطلاحا” استراتژی مناسب را بکار گیرند .
یک coach با استفاده از دانش و مهارتهایی که دارد به صورت کاربردی و عملی شخص را همراهی می کند تا بتواند ( آشنایی با شخص مناسب و ازدواج با او را به صورت موثر مدیریت کند )همچنین در مقاطع دشوار زندگی بتواند بحران ها را به بهترین نحو مدیریت کند ( به صورت کاربردی ) و نتیجه مطلوب را دریافت نماید . هر شخصی در هر لحظه ممکن است با مسائلی چون ( خیانت از جانب همسر ، طلاق ، تنش با همسر و فرزند و خانواده همسر ، مشاجره با همسر و خانواده ی همسر یا تنش های خانوادگی ، از دست دادن همسر یا فرزند ) مواجه گردد و یک همراهی مناسب از جانب coach به صورت تخصصی می تواند انگیزه و توانایی لازم را برای حل موضوعات بالا و ادامه زندگی در بهترین شرایط فراهم سازد .
امروزه در سرتاسر جهان همانطور که اشخاص از یک مشاور حقوقی برای مسائل اداری و حقوقی خود استفاده می کنند یا پزشک خانواده دارند یک coach نیز در کنار آنهاست تا بتواند بهترین استفاده های سالم را از زندگی بکند .

کوچینگ کار و تجارت

کوچینگ کارو تجارت


موضوع کار و تجارت موضوع بسیار گسترده ای است که دارای لایه های مختلفی می باشد : از جمله مشتری مداری – فروش – رفتارهای سازمانی – مدیریت بحران و رکود و …
همین موارد می تواند عملکرد یک مدیر را مختل سازد به طوری که به عنوان مثال ، طبق آمار در ایران 80% زمان یک مدیر صرف مشکلات منابع انسانی می گردد و در مجموعه ی اقتصادی اعتماد کردن به هر شخصی می تواند برای مجموعه ی اقتصادی بسیار گران تما می شود بنابر این مدیر می بایستی در کنار خود مشاوری داشته باشد که با ابزارهای کاملا عملی بتواند موارد بالا را با موفقیت طی نماید .
کوچینگ کار و تجارت  همراهی کردن مدیر در پیچ و خم های سازمانی می باشد و سپس به صورت تخصصی آموزش هایی در زمینه فروش با استفاده از شیوه های نوین که تمامی برندهای مشهور جهانی از آنها استفاده می کنند و همچنین روش هایی که می توانند ارتقاء بهره وری مدیر یا سازمان را در بر داشته باشد از جمله فعالیت های یک COACH در این زمینه می باشد . حضور و وجود یک COACH به خصوص در دنیای رقابت ها و تنگناهای اقتصادی امروز بسیار ضروری است و فرد COACH می تواند با استفاده از راهکارهای مناسب همراهی قوی و مناسب را با مدیر داشته باشد .