0

کتابNLP یا برنامه ریزی عصبی زبانی در زندگی،کار و تجارت برای همگان

در این مقاله قصد داریم به معرفی کتابNLP یا برنامه ریزی عصبی زبانی در زندگی،کار و تجارت برای همگان  با نویسندگی : لین کوپر و مترجمی : مریم مفتاحی از انتشارات : نشر آلما/ انتشارات تهران بپردازیم.

در ادامه بخش هایی از کتابNLP یا برنامه ریزی عصبی زبانی در زندگی،کار و تجارت برای همگان را با هم مطالعه می کنیم.

برای آشنایی بیشتر درباره nlp چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آیا می دانید:

 • چگونه یک ارتباط مؤثر برقرار سازید، و در دیگران نفوذ کنید؟
 • چرا بعضی افراد در کار و تجارت موفق هستند، بعضی ها خیر؟
 • چگونه دیگران را متقاعد کنید که با نظر و رأی شما موافقت کنند؟
 • چگونه واژه ها و زبان بدن را به کار گیرید تا با دیگران به تفاهم برسید؟
 • چگونه بر احساسات و هیجانات روحی خود کنترل پیدا کنید و یا به بیانی دیگر انتخاب کنید که چه احساسی داشته باشید؟
 • چگونه عاداتی را که به طور غیر ارادی انجام می دهید شناسایی کنید؟
 • چگونه هدایتگر افکار و کردار خود را بیابید ؟
 • چگونه از همه ظرفیت خود جهت رسیدن به هدفتان استفاده کنید؟

علم  ان.ال.پی NLP از علوم کاربردی برای رسیدن به کمال و ارتقای کیفیت زندگی است. تکنیک های ان ال پی  و آموزه های آن به شما کمک می کند تا مهارت های خود را در حوزه برقراری ارتباط و تأثیرگذاری افزایش دهید و به عزت نفس و اعتماد به نفسی برسید که همیشه آرزویش را داشته اید. راه درست اندیشیدن و درست رفتار کردن را بیابید و با تغییر باورها و ارزش ها و کشف روش های خلاق به اهداف خود نائل شوید. به کمک علم ان.ال.پی  می آموزید عنصر زبان را به نحوی به کار گیرید که به سوی هدف خود رهنمون شوید.

بر تأثیرات منفی تجارب گذشته غلبه کنید و به نگرشی مثبت و سازنده برسید، در ارتباط با دیگران راه و روشی را در پیش بگیرید که صدایتان شنیده شده و به حرف هایتان عمل شود. با به کارگیری الگوها و روش هایی که در علم ان.ال. پی ارائه می شود، به توانایی، انرژی و قدرتی می رسید که افراد موفق با برخورداری از آن به موفقیت رسیده اند.

یاد می گیرید که افکار خود را تغییر دهید و از منابع ذهنی تان که تا اکنون از وجود آن آگاه نبوده اید، در جهت رسیدن به اهدافتان بهره ببرید. به کمک علم ان.ال.پی ، ارزش ها و باروهایتان را با اهدافتان همسو میسازید و می توانید به فردی تأثیرگذار، خلاق و موفق تبدیل شوید و پله های ترقی را یک به یک طی کنید.

موفقیت در کار و زندگی، و نیل به اهداف و آرزوهای شغلی، بیشتر از هر چیزی به قابلیت ها، تجربیات و مهارت های تخصصی شما بستگی دارد. این روزها، تسلط بر مهارتهای ارتباطی، قابلیت انعطاف پذیری و تغییر مداوم، نقش به سزایی در موفقیت شغلی افراد ایفا می کند.

آگاهی از اصول و ابزارهای ان.ال.پی و تکنیک های ان.ال.پی به شما کمک می کند تا به خوبی در دیگران نفوذ کنید، خود را بشناسید و تکنیکهای مربوط به تطابق با تغییرات و نیل به آرمان های شغلی را کسب کنید بررسی و مطالعه دقیق آنچه انسان می اندیشد، می گوید و انجام می دهد و بیان نحوه کارکرد درونی ذهن افراد شالوده علم ان.ال.پی را تشکیل می دهد.

با آگاهی از چگونگی عملکرد افراد در انجام رفتارهای درست این امکان برای شما فراهم می شود که مدلی از قابلیت آنها بسازید و مزایای آن را عینا برای خود بازسازی کنید و به موفقیت برسید. رمز رسیدن به آرزوهای بزرگ در انعطاف پذیری و ایجاد تغییرات نهفته است.

… و بالاخره اینکه با مطالعه کتابNLP یا  برنامه ریزی عصبی زبانی در زندگی و کار و تجارت برای همگان  یاد می گیرید:

 • طوری بر دیگران تأثیر بگذارید که حرف شما را بفهمند و واکنشی مطابق باميل شما از خود نشان دهند .
 •  به اهمیت انعطاف پذیری پی می برید و درمی یابید که کنترل اصلی اوضاع در دست افرادی است که منعطف تر از بقیه هستند
 • همین که اهداف و نتایج کار را تعيين کردید، دیگر به مشکلاتی که باید با آن ها غلبه کنید نمی اندیشید، بلکه بیشتر به آینده تمرکز می کنید.