0

کتاب ایده های خوب از کجا می آیند و خلاصه آن_صوتی

کتاب ایده های خوب از کجا می آیند با نویسندگی استیون جانسون یکی از کتاب‌های پرفروش ایست که به مخاطب خود می‌گوید چگونه می توان به یک ایده ناب دست پیدا کرد ؟ چگونه میتوان یک انسان خلاق بود ؟

این کتاب حاصل پنج سال تلاش و تحقیقات نویسنده است نویسنده کتاب می گوید که یک ایده حاصل روشنایی ناگهانی یک چراغ نیست بلکه حاصل روشنایی تدریجی شبکه یک چراغ ها است جان در این کتاب با بررسی تحولات زندگی انسان و بررسی تاریخچه علوم عوامل ایجاد سیر تکاملی در زندگی انسان ایده های بنیادی در طول زمان را توضیح می‌دهد وی به مخاطب خود می آموزد که چگونه در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود فردی خلاق تر باشد.


این کتاب مناسب کسانی است که میخواهند قدرت خلاقیت خود را افزایش دهند. افرادی که دوست دارند حقایق جالب در مورد تحولات زندگی بشر را بدانند. کارآفرینان و مدیرانی که به دنبال ایده‌های جدید هستند.
استیون جانسون نظریه پرداز و نویسنده آمریکایی است که جزو ۱۰ ذهن برتر آینده دیجیتال در سال ۲۰۱۰ از سمت مجله دیدگاه انتخاب شده است.

کتابهای وی بیشتر بر پایه تکنولوژی و تجربه شخصی خود است. از دیگر آثار پرفروش او می توان به نقشه ارواح، تمام چیز های بد برای شما خوب هستند، اشاره کرد. نویسنده در این کتاب بارها بیان می‌کند که ایده های خوب ظهور ناگهانی ندارند و نوآوری فرایندی آهسته و پیوسته است.

اینیاگرام چیست؟


نویسنده در کتاب ایده های خوب از کجا می آیند در هر فصل سعی میکند با بیان آنچه در گذشته اتفاق افتاده و الگوبرداری از آن تجربیات مسیری روشن را برای مخاطب خود ترسیم کند.
در بخشی از کتاب نویسنده بیان می‌کند که خطا و اشتباه هم در تکامل زندگی و هم در نوآوری ایده های بزرگ وجود دارد و این موضوع همیشه هم بد نیست در واقع نظریه های بزرگ علمی حاصل خطای کوچک آزاردهنده در داده ها هستند که نشان می دهند نظریه حاضر ایراداتی دارد خطای غیرقابل توضیح موجب می‌شوند که شیوه‌های جدیدی را به کار گیریم و از فرض های قدیمی و غلط خود دست بکشیم.