0

nlp ورزش و چگونگی موفقیت در ورزش با تکنیک های مدیریت ذهن nlp

آغاز کردن به nlp ورزش

در این مقاله قصد داریم با توضیح nlp ورزش به شما ورزشکاران یا علاقمندان به ورزش کمک کنیم تا بیشترین بهره وری را از توانایی های ذهنی خود در زمینه ورزش حرفه ای خود داشته باشید. یا تلاش کنید تا nlp ورزش ، ورزش کردن را یک عادت همیشگی برای برنامه های روزانه خود کنید.

بسیاری از مردم میخواهند که تمرینات ورزشی انجام بدهند اما آن را انجام نمی دهند. اگر شما بخواهید کاری را انجام بدهید، بنابراین باید آن کار را در نظرتان با اهمیت کنید. زمانی که به ذهنتان رجوع می کنید، چیزهایی وجود دارد که خیلی مهم هستند بقدری که آنها را کنار نمی گذارید.

شخصی پیش من ادعا میکند که وقتی صبح از خواب بلند میشود هیچ برنامه مشخصی به غیر از دوش گرفتن و اصلاح کردن صورت ندارد. این موضوع در من یک تناقض را بوجود میآورد. آنها این کار را جزو فعالیتهای عادی خود میدانند و اگر آن را انجام ندهند به نظرشان اشتباهی رخ داده است. هر چقدر بیشتر این کار را انجام می دهند بیشتر احساس می کنند که کار صحيحی انجام داده اند.

شما نیاز دارید یک سیستم رانش را به وجود آورید، به طوری که هر چقدر بیشتر یک کاری را انجام نمی دهید بیشتر ناخشنود می شوید و هر چقدر بیشتر شروع به انجام دادن آن می کنید، احساس بهتری دارید. یک سیستم رانش، صرفا به معنی متصل کردن احساسات مثبت قوی در انجام دادن کاری و متصل کردن احساسات منفی قوی در انجام ندادن کاری است.

هر کاری باید در زمان خودش صورت پذیرد. اگر وسایل ورزش شما در پارکینگ خانه تان است، احساس نیاز به تمرین کردن باید در زمان خودش صورت پذیرد. . اگر وسایل ورزش شما در پارکینگ خانه تان است، احساس نیاز به تمرین کردن باید از لحظه ای که به آن فکر می کنید تا لحظه ای که از در عبور می کنید و بر روی دستگاه قرار می گیرید با شما باشد.

هر چقدر به دستگاهها نزدیکتر می شوید، احساس شما هم باید بهتر شود. هر چقدر بیشتر تمرین کنید، احساس بهتری پیدا می کنید. هر چقدر از انجام تمرینات ورزشی اجتناب می کنید، احساس بدتری خواهید کرد. اگر شما به ترد میل نگاه می کنید و بر روی آن راه نمی روید، دور شدن از آن برای شما ناخوشایندتر حس خواهد شد نسبت به نزدیک شدن به آن.

شما یک سیستم رانش برای هر چیزی به وجود می آورید. من با شخصی زندگی می کردم که هر روز پیرامون انجام حرکات نرمشی صحبت می کرد ولی هیچ وقت اینکار را انجام نمی داد. وی یک دیوانه بود. زمانی که در دبیرستان بودم دائما راجع به این موضوع صحبت می کرد و نهایتا برای وی یک دمبل خریدم تا در خانه داشته باشد و بعد وی به آنها نگاه می کرد و گله می کرد که چرا از آنها استفاده نمی کند.

حقیقت این است که سیستم رانش وی بصورت معکوس کار می کرد. هر چقدر بیشتر راجع به فعالیتی که میخواست انجام بدهد، فکر می کرد، احساس بدتری پیدا میکرد. وی میگفت من باید این کار را انجام بدهم، ولی در حال انجام دادن آن نیستم، وی همین طور و به جای این که به آن لحنی ببخشد، به طوری که جذب آن شود این جملات را مثل تاب عقب و جلو می برد. کنترل داشتن بر روی این که در کدام جهت احساسات شما حرکت میکند یکی از بهترین تعريفها از مدل کیفیت راههای حسی است.

شما میتوانید احساس خود را نسبت به چیزی تغییر بدهید، بنابراین به جای این که آن را به صورتی بسازید که شما باید انجام دهید، تبدیل به چیزی خواهد شد که آرزویش را دارید. یک قدم مهم در ایجاد انگیزه در خودتان برای انجام دادن کاری، عوض کردن لغاتی است که در مورد خودتان وقتی درباره آن صحبت می کنید به کار می برید.

به طور مثال همان طور که هم اکنون آگاه هستید، شما همیشه کاری که باید انجام بدهید را انجام نمی دهید، اما ممکن است کاری انجام بدهید که نیاز به انجام آن دارید. این لغات محرکهای قدرتمندی برای رفتار شما هستند. زمانی که متوجه شدید کدام یک برای شما کارایی بهتر دارند، شما می توانید عمدا شروع به استفاده از آنها، زمانی که به آنها نیاز دارید، بکنید. شما همچنین یاد خواهید گرفت تا نسبت به تن و ریتم صدای درونی خود آگاهی داشته باشید که بیشترین الهام و انگیزه را به شما میبخشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره nlp چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم تا با nlp ورزش برای شما توضیح دهیم که چطور ورزش کردن را از عادت های مثبت و همیشگی خود قرار دهیم.

 با کلمات خودتان را ترغیب کنید

برای آشنایی با قدرت تلقین در nlp

ا – به چیزی فکر کنید که خودتان را در انجام آن با انگیزه میبینید.

2 – به صدای درونی خود و همچنین به ریتم آن هنگامی که با خودتان پیرامون فعالیتهای ذیل صحبت میکنید، توجه کنید.

3- نسبت به تفاوت کلمات ذیل که به بهترین وجه برای ایجاد انگیزه در شما کارایی دارند توجه کنید.

من آرزو دارم

من می خواهم

من نیاز دارم

من مجبورم

من باید به آن برسم

من باید

من ناچارم

من میتوانم

من اراده کرده ام

من می خواهم انجام بدهم

من انجام می دهم

4- شما متوجه خواهید شد که بعضی از این کلمات برای شما بهتر از کلمات دیگر موثر هستند و به شما انگیزه بیشتری نسبت به دیگر کلمات میدهد. از این کلمات و تن و ریتم و صدای این کلمات که در شما ایجاد انگیزه کنند، استفاده کنید.

در این سایت، نمونه های بسیاری ارائه شده است درباره این که چگونه میتوانید احساس خود را به سمت چیز دیگری عوض کنید، اگر به کیفیت راه های حسی چیزی که احساس می کنید آرزوی رسیدن به آن را دارید، توجه کنید. و همچنین به چیزی که می خواهید احساس آرزوی داشتن آن را داشته باشید توجه کنید، آنچه را که می خواهید احساس آرزوی داشتن آن را داشته باشید به دوردستها بفرستید و آن را به سمت کیفیت راه های حسی آرزویی ببرید که دوست داشتید انجام بدهید و انجام داده اید.سپس شما شروع به احساس تمایل به طرف فعالیت جدید می کنید. این امر به نام الگوی جابجایی نامیده می شود.

اگر بتوانید از الگوی جابجا کردن برای ساختن ارزوهای قدرتمند برای هر فعالیتی استفاده کنید، هر چقدر به فعالیت نزدیک تر می شوید احساست شما قوی تر خواهد شد. هر چقدر بیشتر انجامش نمی دهید چیزهای بدتری به دست می آورید. این موضوع شما را به طرف جهت صحیح سوق می دهد.

اکثر مردم سعی می کنند تا از طریق ایجاد احساس بد در خودشان، کارها انجام بدهند که نهایتا هم انجام می دهند. در این روش برای انجام کارهای هر روزنتیجه بخش نیست. افرادی هستند که صورتشان را اصلاح نمی کنند چون احساس آزاردهنده ای دارند. آنها اصلاح میکنند به این دلیل که زمان اصلاح کردن است. آنها یک عادت خوب میسازند و با آن میچسبند.

این به معنی خلق یک آرامش عمیق نیست. بلکه به معنی احساس دوست داشتن است. شما آن را به صورت یک عادت میسازید، چنانچه انجام آن احساس خوبی در شما به وجود می آورد. به همین خاطر است که صبحها از خواب بیدار میشوید دندانهایتان را مسواک می کنید. اگر به بیرون از اتاق بروید و متوجه بشوید که دندانهایتان را مسواک نکرده اید در این صورت به اتاق بر می گردید و این کار را انجام می دهید. این کار به صورت طبیعت دوم شما در می آید.

هر چقدر کارهایی که می خواهید انجام بدهید را به صورت طبیعت دوم خود در بیاورید، انجام آنها ساده تر خواهد شد. اگر با هر موضوعی در حال ستیز هستید،

حالا میخواهد پیاده روی باشد و یا ترک سیگار و یا هر چیز دیگری، ترفندی که باید برای تغییر آن به کار ببرید، این است که آن را ابتدا در ذهن تان ایجاد کنید تا انجام آن ساده تر شود. اکثر مسائلی  که مردم در جهان با آن روبه رو هستند، از بیرون به آنها تحمیل نشده است. من نمی گویم که چیزی در بیرون وجود ندارد که کارها را سخت نمی کند، بلکه می گویم اکثر مسائل ما از درون ما نشأت می گیرد.

حقیقتا هیچ چیزی بین شما و دستگاه تمرینات ورزشی شما وجود ندارد که باعث جلوگیری از ورزش کردن شما شود. دو تبهکار و جانی هر بار که شما به طرف دستگاه های ورزشی می روید به طرف شما حمله نمی کنند و از دست زدن به دستگاه ها جلوگیری نمی کنند. این خود شما هستید که طرف آنها نمی روید.

شما باید به درون خود بروید و طوری آن را بسازید که هر چقدر بیشتر درباره آن فکر می کنید، بیشتر دلتان آن را می خواهد. شما باید طوری درون خود را بسازید که هر چقدر بیشتر خودتان را در حال انجام دادن تمرینات ورزشی به کمک دستگاه میبینید خوشحال تر شوید و وقتی وارد این تصویر شوید انجام دادن تمرینات ورزشی راحت تر میشود.

برای اشنایی با nlp سیستم و حل مسائل روزانه با شیوه یک نابغه

نمونه ی برنامه ریزی عصبی کلامی با nlp ورزش

چگونه به طور مرتب با nlp ورزش کنیم

ا – به عادتی که دارید و آن را همیشه انجام می دهید فکر کنید. کارهایی که هر روز انجام می دهید مثل مسواک زدن و یا دوش گرفتن. به کیفیت راه های حسی آن دقت کنید.

۲- به این که هر روز به طور مرتب ورزش می کنید، فکر کنید و به کیفیت راههای حسی دقت کنید.

۳- فکر کنید چه احساس بدی پیدا می کنید وقتی اضافه وزن دارید، تنبلی می کنید و تناسب اندام ندارید و بی حال هستید. این افکار را با انجام ندادن ورزش مرتبط کنید و آن دو را بهم پیوند بزنید.

۴- فکر کنید چه احساسی خواهید داشت اگر به طور مرتب تمرینات ورزشی انجام بدهید و چقدر خوب خواهد شد اگر توانمند به نظر برسید و احساس توانمند بودن بکنید.

۵- این تصویر را که در حال انجام دادن تمرینات ورزشی هستید بردارید و آن را از درون ذهنتان بیرون بیاورید و درون تصویر عادتی که شما در گیر آن هستید و هر روز انجام میدهید، قرار دهید. این کار را چند مرتبه به طور سریع همین طور که احساس خوب را به آن مرتبط می کنید، انجام دهید. این کار را آنقدر انجام دهید تا ورزش کردن به صورت طبیعت دوم شما در بیاید.

منبع : کتاب زندگی دلخواه خود را به دست آورید از ریجارد بندلر

اکنون با مطالعه این مقاله تکنیک های ان ال پی و شیوه nlp برای nlp ورزش را آموزش دید. گام بعدی برای کسب پله موفقیت بعدی یادگیری nlp برای انجام تمرینات nlp بیشتر و نهادینه کردن nlp ورزش در ضمیرناخودآگاه خود و استفاده از قدرت نامحدود ضمیرناخودآگاه ذهن می باشد. دانش nlp و آموزش nlp این مهارت را در شما توانمندتر می کند.