0

تکنیک های NLP، ترس هایتان را درمان می کند و آنها را فراموش می کنید.

  با برنامه ریزی عصبی کلامی به  ترس هایتان بخندید.

تکنیک های NLP، ترس هایتان را درمان می کند.اکنون به

۱- به زمانی فکر کنید که به شدت می خندیدید، به آن زمانی که  آنقدر به شدت می خندیدید که امکان متوقف کردن شما وجود نداشت. به خاطر بیاورید چه احساسی داشتید، به چه فکر می کردید و چه احساس روشنی داشتید.

۲- آهسته بخندید و آنقدر به این کار ادامه دهید که دائما خندان شود

۳- همین طور که هرهر می خندید، به چیزهایی که از آن می ترسیدید فکر  کنید،

و توجه داشته باشید همین طور که به آن می خندید چگونه در شروع به تغییر می کنید. توجه داشته باشید، همین طور که می خندید کیفیت راه های حسی ترس شما در مقابل چشمان شما همزمان با احساس تان تغییرمی کند.

علاوه بر آن، وقتی با ترس های بیمارگونه به صورت موفقیت آمیزی برخورد و مقابله می کنید، راههای مؤثری برای کنترل اضطراب و دلشوره های شما وجود دارد. با به طور مثال، اجازه بدهید به افرادی که وقتی میخواهند در مقابل جمع صحبت کنند، دچار اضطراب میشوند، نگاهی بیاندازیم. صحبت کردن در مقابل جمعیت یکی از بزرگترین ترس هایی است که بر روی کره ی زمین وجود دارد. به یک نفر که ترسی پیرامون موضوعی دارند،

حداقل ۱۰۰نفر وجود دارند که درمورد صحبت در مقابل جمع  دچار اضطراب هستند. من خودم شخصا باور دارم که این ترس محصول نظام تحصیلی مدارس ماست که معلمان بچه هایی را که وحشت زده و عصبی هستند را جلوی کلاس نگه می دارند و سعی دارند تا به خاطر انجام ندادن تكاليف شان آنها را به دیگران نشان دهند و تحقیر کنند.

بچه هایی هستند که ازصحبت کردن در مقابل جمع و عضویت در باشگاههای مناظره لذت می برند و یاد می گیرند که درباره هر چیزی حتی اگر اعتقادی به آن نداشته باشند صحبت کنند.

آنها معمولا دنبال این میروند که سیاستمدار و یا وکیل بشوند، اما اکثر کسانی که پیش من می آیند صحبت کردن در مقابل جمع چیزی نیست که از آن لذت ببرند.

افرادی که در دوره های آموزش مربی گری و آموزش سخنرانی شرکت می کنند همگی در این حقیقت مشترک هستند که بیش از حد بر روی خودشان تمرکز می کنند و توجهی به این که در محل برگزاری جلسه چه میگذرد، ندارند.

برای این که از ترس خود پیرامون صحبت کردن در جمع خلاص شوید، باید به حرفهایی که در درونتان به خود میگویید گوش کنید، به طوری که متوجه شوید چه می گویید. من میدانم که در مدرسه به شما آموزش داده اند تا یک کارت ۳در۵ را به سمت بالا در دست بگیرید و صحبت کنید ولی وقتی در یک جلسه هستید و درباره چیزی با سایر افراد معامله گر و تاجر صحبت می کنید و یا در حال ارائه مطلب به مشتریان احتمالی هستید بالا نگه داشتن یک کارت ۳در۵ ایده خوبی نیست.

ایده بهتر آن است که توانایی نگاه کردن به عکس العملها را داشته باشید و مطمئن باشید که مناسب هستند. متأسفانه اکثر مردم به سوزش معده شان و لرزش صدایشان توجه می کنند و بیشتر از آن به این موضوع توجه دارند که چقدر ترسیده اند و در نتیجه بیشتر می ترسند.

برخی از افراد قبل از اینکه شروع به سخنرانی کنند،می ترسند و وقتی سخنرانی را شروع می کنند همه چیز به خوبی پیش می رود. این افراد کسانی هستند که در درون خودشان فشار روانی ایجاد می کنند.آن ها وقتی شروع به سخنرانی می کنند فشار روانی را از خود دور می کنند. من باورم این است که هر دوی این رویکردها کاملا غیر ضروری هستند.

برنامه ریزی عصبی کلامی یا ان ال پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

زمانی که بر روی ترس ها کار می کنیم، در اکثر مواقع بر مبنای افرادی است که به تجربه ی خود توجهی نمی کنند. خیلی ساده وقتی به تصاویری که در ذهن شماست فکر می کنید و احساسات بد را مجددا به گردش در می آورید، می ترسید در حالی که اگر به افرادی که در سخنرانی شما شرکت کرده اند. طوری نگاه کنید که فقط نفس می کشند و شما به صدای خود گوش میدهد. در این صورت احساس متفاوتی خواهید داشت. ترس ها همواره باید با حس روشن بینی جایگزین شوند. آنها می توانند به وسیله ی خود احساس از بین بروند.

در حقیقت به طور مرتب در مقابل صدها نفر من شخصی را از میان جمعیت بلند می کنم و به روی صحنه می آورم، ولی قبل از این که به روی صحنه بیایند، من از آنها سوال مهمی می پرسم. در کجا ترس شما شروع شد؟ وقتی به شما گفتم به روی صحنه بیایید چه زمانی احساس ترس شما شروع شد؟ زمانی که به صحبت کردن در مقابل جمعیت فکر می کنید، مهمترین سوال این است که در کجا احساس ترس کردید؟ افراد عموما میگویند، در معده ام ولی در حقیقت در آن جا خاتمه پیدا می کند.

در این مقاله به صورت مختصر توضیح می دهیم که چطور می توانید با تکنیک های NLP، ترس هایتان را مدیریت کنید.دانش nlp ،علم مهارت محوری هست که در دنیای امروزی برای هرشخص با هر موقعیت اجتماعی مود نیاز است.

سوال این است در کجا شروع میشود؟ در انگشتان دستان تان؟در پیشانی تان؟ در گلویتان و یا در چانه های تان؟ همین طور که این ترس حرکت می کند و به سر معده تان می رسد حتی برای این که در آنجا باقی بماند، باید به سمت جلو و عقب و یا به سمت چپ و راست بچرخد،

زیرا از نظر هندسی غیر از این جهان، امکان حرکت در جهت دیگری را ندارد. بعضی مواقع به قدری شدید و همراه با فشار روانی است که افراد در تشخیص آن دچار مشکل میشوند. به همین خاطر است که من علاقه دارم تا افراد انگشتان دست خود را بگیرند و به یک طرف ببرند، و آن به سمت جلو در جهت عقربه ی ساعت و یا در جهت عکس عقربه های ساعت بچرخانند تا جایی که از نظر علمی متوجه شوند جهت چرخش ترس شان کجاست.

به خاطر آن که زمانی که بدانید در کدام جهت میچرخد می توانید آن را سریع تر بچرخانید و زمانی که این کار را انجام میدهید، بیشتر می ترسید. این موضوع چيز بدی نیست بلکه نشانه ی خوبی است، زیرا نشان دهنده ی کنترل بر روی آن است.

زمانی که این کار را انجام میدهید، من دوست دارم که افراد حقیقتا دایره ای را تجسم کنند، بنابراین زمانی که آنها دایره را به سمت جلو یا عقبه می چرخانند

برای اطلاعات بیشتر در مورد nlp چیست؟

هر جهتی که ترس حرکت می کند، آنها یک سری پیکان های قرمز که در جهت  ذهن شان حرکت می کنند  می بینند. اتفاقی که می افتد این است که می توانید حرکت افراد را در این جهت متوقف کنید، دایره را به آبی تبدیل کنید و آن را درجهت معکوس بچرخانید. به محض این که شروع به چرخاندن ترس ها به سمت عقب کردید دیگر ترسی وجود ندارد. در حقیقت احساس خوبی ایجاد می کند. آن را سريع تر و سریع تر و سریع تر بچرخانید. سپس بر روی صحنه می روید و روبه روی مردم قرار می گیرید.

این نه فقط یک راه حل خوب برای خلاص شدن از حالت اضطراب هنگام صحبت در مقابل جمع است بلکه یک گام خوب برای خلاص شدن از ترس از ارتفاعات نیز است. یک گام خوب برای غلبه بر ترس از زنبورها و ترس از مارها هم هست.

تا موقعی که شما این جهت گردش را حفظ می کنید و سریع تر و سریع تر و سریع تر آن را میچرخانید، ناگهان آنچه که اتفاق می افتد این است مغز در سطح ناهشیار شروع به رمزگشایی از تجربه میکند. زمانی که شما سعی میکنید تا به عقب برگردید و ترس قدیمی را مجددا داشته باشید شما کشف می کنید که انجام آن کار مشکل است.

منبع :زندگی دلخواه خود را به دست آورید از ریچارد بندلر

با تکنیک های NLP، ترس هایتان را مدیریت کنید.ار بزرگترین های دنیای امروزی یعنی صحبت در جمع های بزرگ تا ترس هایی مانند ترس از ارتفاع،ترس از سقوط،ترس از مار،ترس از زنبور،و ….

تمرینات nlp  در راستای مدیریت ذهن nlp ، تاثیر بسیار مطلوبی بر روی تغییر شرایط شخص دارد.به نحوی که تغییر در شرایط فعلی شخص برای اطرافیان و بالاخص خود فرد بسیار ملموس است.

برای دریافت pdf چیست nlp و کتاب صوتی nlp