0

تعریف nlp برای هدایت مغز و ذهن انسان امروزی با دستان خودش

 

در این مقاله امروز قصد داریم با تعریف nlp برای شما دوستان و همراهان گرامی توضیح دهیم که چطور کنترل و هدایت مغز و ذهن خود را در دستان خویش داشته باشیم.کیفیت افکار شما و کیفیت راه های حسی، مشخص میکند که افکار شما چه تأثیری بر شما میگذارند.

زمانی که شما فیلم های طولانی ای از چیزهایی می سازید که با آنها در ارتباط و یا به عبارتی همخوان و همبسته هستید، عموما، احساسات شدیدتر خواهند شد. زمانی که شما فیلم کوتاهتر میسازید و آن را حرکت میدهید، جدایی و ناهمخوانی ایجاد میشود، دورتر میرود، و شدت احساسات کمتر میشود.

با برنامه ریزی عصبی کلامی ما همچنین میتوانیم بیاموزیم که چگونه بر کیفیت راههای حسی خود کنترل داشته باشیم تا بتوانیم انواع احساسات مورد نیاز را در زمانی که به آنها نیاز داریم، داشته باشیم. من مایل هستم آن را هدایت کردن مغز بنامم.

تعریف nlp برای هدایت مغز با دستان خود

 تغییر دادن شیمی اعصاب

یکی از توجهات اصلی من در کارم کشف راه هایی برای کمک به افراد برای رسیدن به آنچه که من رهایی فردی مینامم، بوده است. رهایی فردی به معنی داشتن آزادی برای کنترل افکارتان و آشکارسازی انواع احساساتی که می خواهید در زندگی تان داشته باشید، است.( تعریف nlp )

معمولا ما با زنجیره ای از افکارمان زندانی شده ایم و به خود اجازه میدهد افکار خودمان دچار مسئله شویم. اگر چه، از آنجایی که بیشتر مسائل توسط تصورات ما به وجود می آیند و بنابراین غیر واقعی و تصوری هستند، پس تمام کاری که لازم است ما انجام بدهیم راه حل های غیر واقعی و تصوری است. بنابرای اینجا برخی راههای مؤثر در کنترل افکارتان برای تغییرات لازم آمده است.

به زمانی فکر کنید که شما واقعا احساس خوشایندی داشتید، سپس با کیفیت های تصاویر، صداها و احساسات رابطه برقرار کنید. با عوض کردن کیفیت این راههای حسی شما می توانید به تقویت کردن احساسات دست پیدا کنید.

به طور مثال، به زمانی فکر کنید که واقعا احساس خوبی داشتید، حالا، به زمان بر گردید و با چشمهایتان به آن وقایع نگاه کنید، با گوش هایتان به  حرفها گوش کنید، و احساس خوشایندی را که سرتاسر وجودتان را فراگرفته، حس کنید.

تصاویر را بزرگتر، واضح تر و رنگی تر کنید و شما ممکن است حس بهتری را تجربه کنید. صداها را بلندتر، صریح تر و قاطع تر کنید، و اگر صدایی وجود ندارد،صداهایی اضافه کنید. شروع به تقویت احساسات خوشایند کنید.

در مرحله ی بعد، توجه کنید به این که احساسات در کجای بدنتان شروع است و به کجا میروند. جهت چرخش آن را در بدنتان پیدا کنید و آن را سریع تر و سریع تر بچرخانید، مجددا به شدت احساسات خود توجه کنید. این وضعیتها همه دلالت بر این نکته دارد که شما بر روی مغزتان کنترل دارید و میتوانید احساسات قوی در درونتان خلق کنید.

شما میتوانید این احساسات را به سایر افکارتان الصاق کنید. اگر به چرخش این احساسات در درون بدن خود ادامه بدهید، و در حال چرخش، این احساسات را به آینده تان مرتبط کنید. با این کار، شما احساس بهتری درباره آینده تان خواهید داشت.

برای اشنایی بیشتر درباره nlp چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله قصد داریم با تعریف nlp به چگونگی کنترل معز و ذهن انسان  با دستان خودش بپردازیم.اینکه یکی از بنیان گذاران nlp ، ریچارد بندلر از هدایت مغز و ذهن چه تعریفی دارد؟

چگونه احساس عالی و فوق العاده داشته باشیم

1- به زمانی فکر کنید که احساس خوشایندی داشته اید.

2- چشمهایتان را ببندید و آن زمان را با جزئیات واضح تصور کنید. تصویر را روشن و واضح ببینید، صداها را بلندتر بشنوید و احساسات را درست مانند همان موقع به خاطر بیاورید.

3- خودتان اینگونه تصور کنید که وارد آن تجربه شده اید و تصور کنید که در همان موقعیت قرار دارید، درست مانند این که الان اتفاق افتاده است. مشاده کنید

چه چیزی دیده اید، بشنوید چه چیزی شنیده اید، احساس کنید چه احساس خوبی داشته اید. اگر کمک می کند رنگها را پر رنگتر و واضح تر کنید. توجه کنید در آن زمان چطور تنفس می کردید پس همان طور تنفس کنید.

4- به احساس خوبی که در بدنتان دارید توجه کنید و احساس کنید از کجا شروع میشود و به کدام جهت میرود. تصور کنید بر احساستان کنترل دارید و آن را سریعتر و سریعتر، قوی تر و هم چنان که احساسات تان افزایش پیدا می کند،در  بدنتان به چرخش در آورید.

5- به زمانی در آینده فکر کنید که میتوانید از این احساسات خوب بهره ببرید. این احساسات را در بدنتان به حرکت درآورید در حالی که به آینده و کارهایی که در چند هفته ی آینده انجام خواهید داد، فکر می کنید. تعجب نکنید اگر متوجه شدید بدون هیچ دلیلی احساس خوبی دارید.

به همین طریق، اگر خودتان را در حالت منفی و ناخوشایندی احساس کردید،می توانید این حالت را با تغییر کیفیت های این احساس عوض کنید.

به طور مثال، به فردی فکر کنید که شما را می آزارد، یا شما را می ترساند و یا عصبانی تان می کند. تصویری از آنها بسازید و از چشمان آنها به خود نگاه کنید درست همانند زمانی که شما را ناراحت می کردند. بشنوید تمام ناراحت کننده ای را که به شما میزنند و به آن احساس بدی که در بدنتان اتفاق می افتد، توجه کنید.

سپس این تصویر را در نظر داشته باشید و آن را سیاه و سفید کنید. آن را به دوردستها بفرستید. آن را هر چه میتوانید کوچکتر کنید، به یک هشتم اندازه ی اصلی تبدیل کنید. دماغ دلقک روی صورتشان بگذارید.

به چیزهایی که می گویند گوش کنید ولی صحبتهای آنها را همانند صدای میکی موس ، دونالد داک، و سیلوستر گربه بشنوید. این تغییر احساسی که شما نسبت به آنها پیدا شما اجازه میدهد که با اعتماد به نفس بیشتر و مؤثرتری با آنها رفتار کنید. این وضعیتها همه دلالت بر این نکته دارد که شما بر روی مغزتان کنترل دارید و میتوانید احساسات قوی در درونتان خلق کنید.

با  یادگیری  nlp یا برنامه ریزی عصبی کلامی سریعتر و راحت تر در راستای کنترل افکار و رفتار خود گام بردارید.تمرینات nlp و تکنیک های ان ال پی اکثریت در ارتباط با ضمیرناخودآگاه انسان و استفاده از قدرت نامحدود ضمیرناخودآگاه nlp می باشد.

منبع :کتاب زندگی دلخواه خود را به دست آورید از ریچارد بندلر