0

کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم از هاروکی موراکامی و خلاصه آن_صوتی

کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف می زنم به نویسندگی هاروکی موراکامی نویسنده قهار ژاپنی است که از دسته کتابهای زندگینامه خودنوشت میباشد.

این کتاب مناسب کسانی است که به سلامت جسمی و روحی خود اهمیت می دهند
افرادی که دچار افسردگی هستند
کسانی که احساس می کنند در رقابت با دیگران شکست می خورند

نویسنده این کتاب هاروکی موراکامی نویسنده قهار ژاپنی و یکی از مشهورترین رمان نویس های حال حاضر است. او تاکنون جوایز زیادی برای رمان های خود دریافت کرده است. ادبیات جهان را به عنوان یکی از ستون های مهم سورئالیسم میشناسد.

فایل صوتی کتاب از دو که حرف میزنم

موراکامی در این کتاب به موضوع نویسنده شدن و دویدن به عنوان دو بخش اصلی از زندگی‌اش پرداخته است. کتاب در ۹ فصل حدوداً ۱۸۰ صفحه نوشته شده است.
موراکامی که قبلاً کافی داشته است و در کافه اش نوازندگی هم می کرده است متوجه میشود که این شغل با روحیه او سازگار نیست. او تصمیم می‌گیرد به شهر ناراشینو برود و در تنهایی و خلوت خود زندگی کند. و این آغازی برای دویدن و نوشتن موراکامی است. چون دویدن نیاز به هیچ کس ندارد و یک ورزش انفرادی است و این امکانات خاصی هم نیاز ندارد فقط یک جفت کتانی برای دویدن.

موراکامی میگوید : من از دویدن انرژی لازم را برای نوشتن می گیرم آنقدر می دوند تا به اوج انرژی برسم. آنجاست که دویدن را متوقف می کنم و می نویسم و انرژی خود را تو فردا ذخیره می کنم و دوباره فردا از نو. موراکامی از دوندگانی است که در مسابقات مختلف موفق به کسب مدال و ثبت رکورد شده است. هر سال خود را برای ماراتون آماده می کند اما هدف هیچ وقت برنده شدن در ماراتون نیست. هر سال برای خودش یک هدف انتخاب می کند و تلاش می کند به هدف خود برسد وقتی به آن هدف رسید هدف بالاتری را انتخاب میکند.

موراکامی می گوید : زندگی مانند یک ماراتن است ما باید از مرزهای خود عبور کنیم باید فقط و فقط خودمان را به چالش بکشیم و از خودمان جلو بزنیم. حتی اگر این جلو زدن خیلی کوتاه باشد. واقعیت این است که تنها حریفی که باید شکست دهیم خودمان هستیم

ان ال پی چیست و چرا باید آن را بیاموزیم؟

 

موراکامی در کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف می زنم از تجربیات و لحظه لحظه زندگیش مینویسد و شاید مهمترین درسی که به ما میدهد این است که بر اساس ارزش ها و احساسات هیچ کس جز خودمان زندگی نکنیم.
اگر به دنبال رسیدن به اهداف و آرزوهایتان هستید کافیست نفس به نفس موراکامی بدوید و در خاطر داشته باشید که انسان در رنج هایش معنا پیدا می‌کند و نه در نتیجه.

از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم یک دفتر خاطرات عجیب و پر از تجربیات عمیق است. تجربیاتی که از میان سال ها نوشتن دویدن و تفکر بیرون آمده است