0

تصمیمات بد را با برنامه ریزی عصبی کلامی چطور مدیریت کنیم؟

غلبه بر تصمیمات بد

امروز در این مقاله قصد داریم به طور مختصر و مفید توضیح دهیم که تصمیمات بد چه تصمیماتی هستند؟ چطور با برنامه ریزی عصبی کلامی یا دانش nlp  بتوانیم آنها را به نحو احسن مدیریت کنیم که خودمان و اطرافیان مان بیشترین بهره و کم ترین آسیب را ببینیم.همانطور که در مقالات قبلی هم بارها و بارها یادآوری کردیم، در دانش nlp بیشترین ارتباط با ضمیرناخودآگاه انسان می باشد. تمرینات nlp و تکنیک های nlp هم در همین راستا عمل می کنند.

هر روز، ما به وسیله ی  هزاران  هزار  انتخاب بمباران می شویم. ما مختاریم تا تصمیمات متعددی بگیریم، تصمیمات  بزرگ  و  تصمیمات  کوچک. بعضی از این تصمیمات واقعا تاثیری بر روی چیزی نمی گذارند،  ولی بعضی از آن ها ممکن است کاملا زندگی شما را  دگرگون کنند.

غلبه کردن بر تصمیمات بد برای ادامه دادن  به زندگی ضروری و واجب است. برای این که شما بهترین کار را انجام دهید،نیاز دارید تا مطمئن شوید که تصمیمات بهتری گرفته اید. یک عامل که در گرفتن تصمیمات خوب خیلی مهم است وضعیت افکار شماست.

افکار بد به اشکال مختلف به ما هجوم می آورد. انواع افکار بدی که من پیرامون سر و کار  داشتن با آنها در اینجا مطالبی را خواهم گفت، انواعی است که باعث می شود کارهایی را انجام بدهید که واقعا نمی خواستید آن را انجام بدهید. غلبه کردن بر افکار بد یک بخش مهمی از فرآیند است. زمانیکه افکار بدی در سر دارید، احساس بدی هم خواهید داشت. زمانیکه احساس بدی دارید، تصمیمات بدی هم می گیرید. از این رو، بودن در یک حالت بد چیزی است که منجر به گرفتن تصمیمات خوب نمی شود.

بنابراین، اولین رمز گرفتن تصمیمات بهتر، یادگیری این مطلب است که در زمانیکه احساس خوبی دارید آن ها را اتخاذ کنید. این بدان معنی است که شما شروع به آشکار ساختن وضعیت های خوب، زمانیکه به آن نیاز دارید، می کنید و مهارت غلبه بر حالات بد را توسعه می دهید.

برای اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی عصبی کلامی چیست؟

دور انداختن افکار بد و غلبه بر یک حالت بد بر اثر تغییر دادن حالت تان و تغییر دادن افکارتان به انجام می رسد. زمانیکه به درون خودتان می روید و توجه می کنید که چه کاری در حالت بد انجام می دهید و آن را عوض می کنید، احساس تان کمی بهتر خواهد شد. به طور مثال، معمولا چیزهای ناخوشایند و زننده ای به خودمان می گوییم و از خودمان دائما انتقاد می کنیم. برای عوض کردن این حالت می توانیم یاد بگیریم تا این افکار بد را با تکرار مانترا  قطع کنیم.

مانترای مورد علاقه من این است “دهنت را ببند و حرف نزن ” زیرا آن خیلی خوب نتیجه می دهد. با استفاده از کلام تاثیربخش، من اجازه پیدا می کنم که بر روی افراد به طور قدرتمندی تاثیر بگذارم و آن  به شدت موثر است. هم چنین، دقیقا به افراد می گوید که چه کاری انجام دهند. بعضی مواقع لازم است تا کنترل کامل پیرامون چیزهایی که می خواهید به خودتان بگویید، داشته باشید پس مفید خواهد بود اگر آن را با چیز بهتری جایگزین کنید، چیزی که به طور موفقیت آمیزی عمل کند.

حذف کردن افکار بد برای حذف تصمیمات بد

  1. توجه داشته باشید چه نوع افکار بدی از ذهن شما عبور می کند و چه چیزی به خودتان می گویید که باعث می شود احساس بدی داشته باشید.
  2.  تا زمانی که  با خودتان بد صحبت می کنید، این مانترا را دائم تکرار کنید حرف نزن ” “حرف نزن” “حرف نزن “……………..
  3. هر زمان که متوجه می شوید با خودتان با حالت منفی صحبت می کنید، این مانترا را تکرار کنید.
  4. شروع به صحبت کردن به طرز بهتری بکنید، چیزهای تشویق کننده ای به خودتان بگویید و از خودتان به طرز مهربانانه و با صدای مطلوبی تعریف کنید. علاوه بر صحبت با خودمان، ما همچنین تصاویری را در داخل ذهنمان می سازیم.

اگر شما کیفیت های تصاویری که می سازید را عوض کنید و با افکار مختلف آنها را جایگزین کنید که احساس شما را بهتر می کند. شما شروع به احساس کردن متفاوتی خواهید کرد. اگر شما به طور فیزیکی به اطراف بگردید و خودتان را در یک موقعیت فیزیولوژیکی متفاوتی قرار بدهید، در این صورت احساس متفاوتی خواهید داشت. زمانی که شما متفاوت احساس می کنید، در یک وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت و در مورد چیزها به طرز زیرکانه تری فکر خواهید کرد. زمانی که احساس خوبی دارید مستعد هستید تا تصمیمات خوبی بگیرید.

منبع :  برگرفته از کتاب زندگی دلخواه خود را به دست آورید از ریچارد بندلر

در این مقاله یاد گرفتید که تصمیمات بد چه تصمیم هایی هستند؟ تحت چه شرایطی ما تصمیمات بد را اتخاذ می کنیم.یاد گرفتید که دانش nlp  چطور با تمرینات nlp و تکنیک های nlp  ذهن را مدیریت می کند.لازم  به یادآوری است که مدیریت ذهن nlp با ارتباط با ضمیرناخودآگاه شخص میسر میشود.برای اطلاعات بیشتر درباره ضمیرناخودآگاه nlp پیشنهاد میکنیم مقاله ضمیرناخودآگاه و چگونگی شکل گیری رفتار انسان را مطالعه کنید.

ریچارد بندلر و جان گریندر پس از سالها بررسی و تحقیق در زمینه مشاوره های درمانی نابغه هیپنوتیزم میلتون اریکسون و یکی از بهترین روان درمانگر های خوب و موفق  ویرجینیا ساتیر و بررسی الگوهای کلامی آنان، نتیجه تلاش و بررسی های خود را به دنیا ارائه کردند.

بعد از این ارائه و بررسی عملکرد آن بر روی زندگی شخصی و اجتماعی انسان توسط متخصصین اکنون سالهاست که در اکثر صنایع موفق دنیا دانستن مهارت و دانش nlp به عنوان یه مهارت ضروری برای هر فرد لازم و ضروری دانسته شده است.

 

برای آگاهی از تجربیات دانش پذیران دوره های nlp ، در کانون ان ال پی اصفهان