0

کتاب شخصیت شناسی (انیاگرام) از دیوید دانیلز و ویرجینیا پرایس

کتاب شخصیت شناسی (انیاگرام)

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی کتاب شخصیت شناسی (انیاگرام) با نویسندگی : دیوید دانیلز  و ویرجینیا پرایس و مترجمی : نیما سید محمدی از انتشارات : نشر ارسباران بپردازیم.

در ادامه بخش هایی از کتاب شخصیت شناسی (انیاگرام) را با هم مطالعه می کنیم.

اصول شخصیت شناسی ( انیاگرام)

رویکرد پیشگام و اصیلی را به مشکلی اساسی در مطالعه شخصیت ارایه می دهد. چگونه شما می توانید جایگاه خود را در یک نظام غنی و پیچیده به درستی پیدا کنید در حالی که انتخاب به خودی خود مستلزم آن است که خودتان را قبلا بشناسید؟ دیوید دانیلز  و ویرجینیا پرایس برای پرداختن به مسئله خودشناسی، استعداد و تعهد علمی خود را به کار گرفته اند تا به شما کمک کنند نیمرخ انیاگرام شخصیت خود را به راحتی کشف کنید و در این راستا، گنجینه عظیمی از اطلاعات را برای رشد روانشناختی و معنوی شما در اختیار گذاشته اند.

برای اشنایی بیشتر درباره انیاگرام

روش ابتکاری آنها به راهنمای سیاحتی برای کشف کردن، تأیید کردن، و بازبینی تیپ شخصیت شما شباهت دارد. برای اینکه مسیر خود را گم نکنید، تمرین های عملی برای شما تأمین شده است تا وقتی تیپ خود را کشف کردید، به رشد شخصی خود کمک کنید. دیوید و ویرجینیا اولین نویسندگانی هستند که انیاگرام را از دیدگاه علمی بررسی می کنند. روش آنها برای تعیین کردن تیپ شخصیت، بر هفت سال تحقیق با بیش از ۹۰۰ آزمودنی استوار است.

از آنها در بخش ۱، آزمون کوتاهی را به شما ارایه می دهند که آزمودنی ها،آنها را مورد استفاده قرار دادند. آنها بعدا به شما نشان می دهند که چقدر احتمال دارد تیپی را که انتخاب کرده اید درست باشد. بعدا به شما نشان داده خواهد شد که چگونه انتخاب خود را تأیید کنید، و اگر به این باور برسید که تیپی نیستید که ابتدا انتخاب کردید، چه گامهایی را باید بردارید.

برای آشنایی با nlp چیست و چه کاربردهایی  دارد؟

بعد از اینکه از نیمرخ انیاگرام خود مطمئن شدید، به بخش ۲ پیش می روید. در این بخش، نویسندگان، تمرین های عالی روزانه ارایه می دهند که به شما کمک می کنند تا از نحوه ای که تیپ شما سازمان یافته است، از ویژگی های مثبت آن، و اینکه چگونه خود را از محدودیت هایی که تیپ شما بر شما تحمیل کرده است آزاد کنید، به صورت هشیار آگاه شوید. شخصیت شناسی بر اصول خودآگاهی که مدت مدیدی است طرفدار آن هستم، استوار است. این کتاب با ارایه دادن شرح دقیقی از نحوه ای که افراد مختلف سازمان یافته و با انگیزه شده اند، به شما کمک می کند تا دریابید چگونه دنیا را در نظر میگیرید، چگونه به استرس و خشم می پردازید، و برای پرورش دادن خود و جلب حمایت دیگران، چه کاری می توانید انجام دهید.

هلن پالمر – ژانویه ۲۰۰۰ /برکلی، کالیفرنیا

(بخشی از پیشگفتار کتاب)

برای آشنایی بیشتر با دوره های انیاگرام در اصفهان