0

کتاب هنر ظریف بی خیالی از مارک منسون و خلاصه آن_صوتی

کتاب هنر ظریف بی خیالی یکی از کتابهای پرفروش جهان است. نویسنده کتاب مارک منسون میباشد. وی در وبلاگ نویسی فعال است و مطالبی را هم که در کتاب هایش منتشر کرده است کم و بیش تر وبلاگش بیان کرده است.

این کتاب درباره توجه مضاعف به اهداف و ارزشهای اساسی و بی خیالی نسبت به حواشی دیگر است به طور خلاصه کتاب بی خیالی می گوید ما آنقدر ها زمان و انرژی و توان نداریم که بخواهیم به همه چیز اهمیت یکسان بدهیم.


باید بیخیال خیلی از چیزها بشویم تا بتوانیم فکر و ذهن و تصمیم های مان را روی گزینه های اساسی و محدود متمرکز کنیم.


ان ال پی چیست؟ چرا باید آن را یاد بگیرریم؟


نویسنده در جایی از کتاب هنر ظریف بی خیالی می‌گوید: ” همه می‌خواهند روابط عالی داشته باشند اما همه حاضر نیستند مکالمات دشوار صبح سکوت ناخوشایند احساسات جریحه دار شده و نقش بازی کردن های احساسی را تحمل کنند.”

مارک منسون در کتاب هنر ظریف بی خیالی به این اشاره می‌کند که بیخیالی به معنای بی تفاوت بودن نیست نویسنده عقیده دارد که افرادی که کلاً بی‌تفاوت هستند ترسو هستند چون نسبت به هیچ چیز در دقیقه ای ندارد بر این باور است که تعریفی به اسم رهایی از دغدغه وجود ندارد و و انسان همیشه در مورد یک موضوع دغدغه خواهد داشت.


حقیقت دیگری که نویسنده بر آن باور دارد این است که شما هر جا و برای کسانی مهم و مفید و تاثیرگذار باشی بلاخره در یک جمع دیگر و یا یک جای دیگر هستند کسانی که پشت سر شما خوب نگویند و شما را مسخره کنند. پس به جای فرار کردن دنبال یک مانع باش تا بتوانیم از آن عبور کنیم و……