0

ده کاربرد ان ال پی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی و رشد شخصی شما و دیگران

ده کاربرد ان ال پی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی و رشد شخصی شما و دیگران

در  مقاله ده کاربرد ان ال پی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی و رشد شخصی شما و دیگران می آموزیم : 

 • به کار گیری مهارتهای تازه در جهان واقعی
 • بهره بردن از ان ال پی در تمام حوزه های زندگی

 

ما به عنوان مربی هایی حرفه ای هر روز از آموزش های ان ال پی در زندگی استفاده می کنیم. همچنین این موارد را در خانه و همراه افراد خانواده و دوستان نزدیک مان نیز به کار می بریم. ان ال پی روی نوع تفکر و رفتارهای ما اثرگذار  بوده است، حالا شما توانید از ان ال پی در زندگی تان استفاده کنید؟ در این مقاله ده کاربرد ان ال پی و ده پیشنهاد عملی برای شما ارائه کرده ایم تا بتوانید از مطالب این مقاله در زندگی روزمره تان استفاده کند فراموش نکنید که این موارد فقط پیشنهادهایی از طرف ما هستند، این شما هستیدکه باید انتخاب کنید چه چیزهایی در زندگی تان می تواند منشا تغییر شود

رشد شخصی

رشد شخصی موضوع گسترده ای است، چرا که انسان ها در این دنیای غیر قابل پیش بینی در جست وجوی معنا و رضایت هستند. امیدواریم وقتی این مقاله را می خوانید، گمان نکنيد ان ال پی ابزاری را برای شما فراهم می کند تا مطالب مختلف را بیاموزید و رشد کنید. البته این شما هستید که باید انتخاب کنید چه ایده هایی با نوع زندگی و طرز فکرتان تناسب و هماهنگی دارد. در حالت کلی می توانید از ان ال پی برای کمک به خودتان و دیگران استفاده کنید. نکته ی مهم این است که در هر حال باید قوی و سالم بمانید و از الگوهای مناسبی دنباله روی کنید.

جعبه ابزار ان ال پی مجموعه ای از الگوها و تمرین ها را به شما معرفی می کند و همزمان شما را تشویق می کند تا ذهنیتی جستوجوگر داشته باشید تا بتوانید موارد زیر را دنبال کنید.

 •  از لنگرهای احساسی( تکنیک آنکراژ) به عنوان تکنیکی استفاده کنید تا به حالت های خوب دسترسی داشته باشید؛ به ویژه وقتی احساس می کنید در چالش هستید. هنگامی که احساس امنیت می کنید، پیشرفت تان در بهترین حالت خواهد بود.
 • ذهن خود را با توجه به پیش فرض های ان ال پی هدایت کنید. دقت کنید که چه مواردی سبب می شود بالاترین کارایی را داشته باشید. در این مورد اطلاعات جمع آوری کنید که چگونه از طریق حواس تان موارد مختلف را تجربه می کنید.
 • مسئولیت آموزش و یادگیری خودتان را بپذیرید به جای اینکه منتظر شوید فرد دیگری این کار را برایتان انجام دهد.
 • با شفافیت بدانید که در زندگی تان چه میخواهید.
 • بدانید چگونه در سطح مناسب منطقی، تغییرات ایجاد کنید تا میزان اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. این اعتماد به نفس می تواند درباره ی محیط اطراف، رفتارهای توانایی ها، باورها، هویت یا هدف هایتان باشد.
 • به آنچه در مورد میزان انرژی تان رخ می دهد، توجه کنید تا مطمئن شوید پیش از اندازه به خودتان فشار وارد نمی کنید.
 • کشف کنید که چگونه می توانید ساده تر با دیگران ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از ده کاربرد ان ال پی ، توسعه مهارت های فردی و رشد شخصی است.

مدیریت روابط شخصی و حرفه ای

“کمک، این رابطه پرمشکل است!” داشتن رابطه ی نامناسب با یک فرد واقعا می تواند وحشتناک باشد. وقتی در چنین شرایطی گیر می افتید، عبارتی که زیاد در ان ال پی می شنوید این است که اگر کاری که می کنید جوابگو نیست، کار دیگری انجام دهید” خوشبختانه ان ال پی راههای زیادی را برای رهایی و رسیدن به امکانات مختلف بیش رویتان قرار می دهد، موارد زیر شیوه هایی است که می توانید با آن ها شروع کنید.

مدل متا: این مدل راهی را در اختیارتان قرار می دهد تا به عمق مواردی مثل “درباره این موضوع احساس خوبی ندارم بروید و یا پرسیدن سوال هایی سودمند، اطلاعاتی مهم جمع آوری کنید و فرضیاتی را که درباره ی روابط شاد دارید، به چالش بکشید. هنگامی که می دانید چگونه با دقت بیشتری با دیگران ارتباط برقرار کنید،بهتر می توانید درک کنید و دیگران چه می گویند و چه می خواهند.

آیینه ی متای ان ال پی : این تکنیک شما را تشویق می کنند تا موارد مختلف از موقعیت های متفاوت درک کنید این تکنیکی از درک کنید. آیینه ی متا شیوه ای است برای بررسی موقعیت های پرچالش  از طريق چگونگی ارتباط با دیگران. با در نظر گرفتن  نظرات و دیدگاههای مختلف، ایده هایی تازه به ذهنتان می رسد تا روابط خود را پیش ببرید. 

ان ال پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مذاکره برای رسیدن به راه حلی برنده – برنده

تصور کنید که می خواهید مذاکره ی مهمی را در زندگی تان شروع کنید. شاید خانه مورد علاقه تان را پیدا کرده اید و می خواهید آن را خریداری کند. ان ال پی  به شما کمک می کند. در این مورد بهترین معامله ی ممکن را انجام دهید و خانه ی آرزوهایتان را به قیمت مناسب خریداری کنید، ان ال پی به شما در راه رسیدن به هدف هایتان یاری دهد و راهکارهایی را در اختیارتان قرار می دهد که به سود همه است. نگاهی به تکنیک های فهرست زیر بیندازید. از این تکنیک ها می توانید در خرید خانه، خرید اتومبیل، مذاکره برای شغل مورد نظرتان یا هر مورد دیگری که به راه حلی مناسب نیاز دارد، استفاده کنید.

 • به دنبال نتیجه مثبت باشید. با نتیجه ای که در ذهن دارید شروع کنید. از زبان مثبت استفاده کنید. همیشه روی آنچه می خواهید تمرکز کنید نه آنچه نمی خواهید.
 • حواس تان را درگیر کنید. دقت کنید نتیجه ای که به دنبالش هستید چه شکلی دارد، چه صدایی دارد و چه احساسی به شما می دهد.
 • دقت کنید که حساسیت هایتان چه مواردی هستند، روی بنچ مورد کلیدی که برایتان مهم هستند، تمرکز کنید. این پنج نکته را اولویت بندی و گاهگاهی دوباره آنها را بررسی کنید.
 • حساسیت هایتان را از دیدگاه طرف مقابل نیز بررسی کنید. برای او چه مواردی مهم است؟ تجسم کنید در موقعیت او قرار دارید و درباره ی مواردی که ممکن است برای او مهم باشد فکر کنید.
 • دقت کنید که پس از رسیدن به هدفتان و موارد جانبی ای که به دست می آورید،چه چیزهایی را از دست می دهید، ممکن است مواردی که از دست می دهید برایتان مهم باشند.
 • محدوده و مرزهای خود را بشناسید آماده باشید تا در صورت رسیدن به این مرزها محترمانه مذاکره را ترک کنید
 • حالت ذهنی خود را مدیریت کنید. آرام ماندن در طول مذاکره به شما کمک خواهد کرد گام بعدی را به بهترین شکل بردارید.
 • از تکنیک خرد کردن مسائل و مشکلات به قطعات کوچکتر استفاده کنید. توانایی تمرکز روی موارد جزئی یکی دیگر از موارد مهم است. خرد کردن مسائل به قطعات کوچکتر می تواند در مذاکرات به کمکتان بیاید. اگر درباره ی جزئیات اختلاف دارید، در موارد کلیدی به دنبال وجه اشتراک باشید.  با انعطاف پذیری در دیدگاهتان این فرصت را به طرف مقابل می دهید تا پيام مورد نظرتان را به روشنی دریافت کند سعی کنید با تمام افراد گروه مقابل صمیمی شوید، حتی هنگامی که با نظرات آنها موافق نیستید، تلاش کنید با زبان بدن و لحن آنها هماهنگی ایجاد کنید. وقتی همه به شما گوش می دهند، موارد ساده تر پیش می رود.

یکی دیگر از ده کاربرد ان ال پی ، دستیابی به موقعیت برنده _برنده در هر مذاکره ای است.

رسیدن به هدف های فروش

معمولا دو نوع فروشنده وجود دارند. گروه اول به دنبال این هستند که کالایی را به هر شکل ممکن به شما بفروشند، بدون اینکه دقت داشته باشند شما آن را نیاز دارید یا نه. هدف آنها این است که در نبرد فروش پیروز شوند و حتی گاهی شما را در این نبرد به شکل دشمن نگاه می کنند. آنها فقط دوست دارند که درصد سودشان را از این معامله دریافت و از مهلکه فرار کنند

برخی دیگر از فروشندگان دیدگاهی عمیق تر و طولانی مدت تر دارند و نگاهشان به معاملات همراه با ایجاد رابطه ی طولانی مدت با خریدار است. هدف ان ها نیز فروختن کالا است؛ اما برای رسیدن به این هدف، زمان کافی صرف می کنند و پیش از حرف زدن، به آنچه مشتری می گوید خوب گوش می دهند. فروش محصول برای آنها در درجه ی دوم اهمیت قرار دارد. اصول ان ال پی روی ایجاد رابطه ی درست و مناسب با مشتری تمرکز دارد. با به کارگیری این اصول به روشنی در می یابید که مشتری چه می خواهد.با او رابطه ای صمیمی برقرار می کنید، از ارزشها و معیارهای مشتری آگاه می شوید و در طول مذاکره انعطاف پذیر می مانید. ان ال پی به شما یادآوری  می کند که نه تنها به کلماتی که از دهان مشتری بیرون می آید گوش دهید، بلکه به مواردی مانند حرکت چشم ها یا تغییر رنگ چهره ی او نیز توجه کنید.

پیروی از دیدگاه ان ال پی موجب می شود است در مذاکرات پیروز شوید.یکپارچگی کلیدی است که در این مورد به کار می آید. فروشندگان خوب کسانی هستند که می توانند میان نیازهای مشتری و ویژگی های محصول، هماهنگی ایجاد کنند.

  مشتری ها دوست دارند فروشندگان به حرف هایشان گوش دهند. آنها خواهان محصولات و خدماتی هستند که درباره ی آنها احساس خوبی داشته باشند. ان ال پی به اثر گذاری روی تصمیم های دیگران اهمیت می دهد. فروش موفق فروشی است که با نیازهای مشتری هماهنگ باشد.

این نکته را همواره در ذهن داشته باشید که “مشتری ها با احساس خود خرید می کنند و سپس خریدشان را بر اساس واقعیت ها توجیه می کنند.” اگر در حال فروش محصول یا ایده ای هستید، باید بدانید که لازم است در مرحله ی اول با سطح احساسی مشتری ارتباط برقرار کنید. آنها در ابتدا باید از شما خوششان بیاید و سپس سراغ آنچه میفروشید، بروند.

ارائه و معرفی درست محصول

توانایی ارتباط برقرار کردن درست، برای موفقیت ضروری است. احتمالا ارتباط درست مهم ترین مهارتی است که روی آینده ی شما اثر می گذارد. وقتی محصول را به درستی معرفی و ارائه می کنید، در امر فروش موفق خواهید بود. آیا به آنچه هنگام معرفی محصول به زبان می آورید، باور دارید؟ در این صورت بدانید که موفق خواهید بود. چه چیزی مانع ارائه و معرفی مناسب و درست می شود؟ در یک کلمه “خود شما” . متاسفانه خیلی ها از این کار هراس دارند و دوست دارند بیشتر ساکت بمانند تا اینکه فعال باشند و درباره ی چیزی توضیح دهند. یکی دیگر از ده کاربرد ان ال پی ، توانایی برقراری ارتباط موثر است.

ان ال پی می تواند به سه شکل در شما تغییر ایجاد کند:

 • ان ال پی به شما نشان می دهد چگونه با داشتن هدفی روشن، محصول را ارائه و معرفی کنید.
 • ان ال پی به شما نشان می دهد چگونه با استفاده از کلامتان روی طرف مقابل تأثیر مناسبی بگذارید
 • ان ال پیبه شما نشان می دهد چگونه معرفی و ارائه ی محصول را با اعتماد به نفس انجام دهید

تجسم کنید از شما دعوت شده در گردهمایی سالانه ی باغبانی که در آن عضو هستید، سخنرانی کنید (می توانید به جای باغبانی از س رگرمی مورد علاقه تان استفاده کنید).

با استفاده از تکنیک های ان ال پی اولین کارتان این خواهد بود که روی نتیجه ی این سخنرانی متمرکز شوید. دوست دارید از این سخنرانی چه نتیجه ای بگیرید؟ آیا می خواهید با سخنرانی تان به شنوندگان انگیزه دهید؟ این نتیجه را به روشنی برای خود مجسم کنید همزمان که روی متن سخنرانی تان کار می کنید، به احساسی که هنگام سخنرانی خواهید داشت فکر کنید. چگونه می خواهید با افرادی که دیداری، شنیداری یا حسی هستند، ارتباط برقرار کنید؟ هنگام نوشتن متن سخنرانی خود فراموش نکنید که برخی فقط به موارد کلی علاقه دارند و برخی دیگر دوستدار جزئیات هستند. فراموش نکنید که ان ال پی این ابزار را در اختیارتان قرار می دهد که به شکل ذهنی خود را آماده کنید. به روشنی مجسم کنید که دوست دارید در جلسه ی سخنرانی چگونه به نظر برسید، دوست دارید خندان و شاد باشید یا می خواهید فردی عمیق و متفکر به نظر برسید؟ یا شاید چیزی بین این دو حالت؟ به زمانی در گذشته فکر کنید که این گونه بوده اید تا این حالت را به شکل واقعی در خود احساس کنید.

مهم ترین توصیه این است که خیلی به توصیه ها و تکنیک هایی که از طرف دیگران مطرح می شود، توجه نکنید. هر یک از ما شیوه ی خاص منحصر به خودش را دارد. هنگامی که ش ما درباره ی موضوعی از ته دل محبت می کنید، دیگران به بهترین شکل با شما ارتباط برقرار می کنند.

مدیریت زمان و دیگر منابع با ارزش تان

هر یک از ما در طول هفته به میزان مساوی زمان در اختیار داریم: ۱۶۸ ساعت.

بنابراین چرا برخي دائما در حال نق زدن هستند که زمان کافی ندارند و برخی دیگر آرام و راحت به همه ی کارهایشان می رسند؟ تفاوت در این است که هر کس چگونه از زمان استفاده می کند.

درک شما از زمان و ارتباطتان با آن موجب تفاوت در فعالیتها و تجربیات تان می شود. ان ال پی میان افرادی که در عمق زمان و در طول زمان فعالیت هایشان را انجام می دهند، تفاوت قائل می شود. هنگامی که شما در عمق زمان هستید، بهتر می توانید در لحظه ی حال باشید و هنگامی که در طول زمان عمل می کنید، می توانید به سادگی برای آینده برنامه ریزی کنید.

به عنوان مربی ان ال پی، کیت از مراجعانش می خواهد به درکشان از زمان توجه کنند و زمان خود را صرف کارهایی کنند که دوست دارند انجام دهند. زمان پدیده ای است ارزشمند که پس از صرف آن دیگر امکان بازیابی اش وجود ندارد.  تلاش بیش از اندازه برای راضی نگه داشتن دیگران گاهی در صورت کمترین کوتاهی،جوابی کاملا برعکس می دهد. ان ال پی به شما می آموزد چگونه در حالی که صمیمیت خود را با دیگران حفظ می کنید، به آنها “نه” بگویید.یکی دیگر از ده کاربرد ان ال پی، مدیریت زمان است.

آموختن برای رسیدن به موفقیت

دوست دارید کاری خاص انجام دهید که مدت های طولانی درباره اش فکر کرده اید؟ اگر پاسخ تان به این سؤال مثبت است، ان ال پی می تواند به شما در انجام موفقیت آمیز این کار کمک کند.

هنگامی که با مربی ای حرفه ای برای آموختن اصول ان ال پی و مهارت های آن کار می کنید، این مربی از پیش فرض ها و باورهای رایج در ان ال پی استفاده می کند. شما برای رسیدن به هدف های مورد نظرتان از شما حمایت می کند و با تغییر باورها و ارزشهایتان، موانعی را که چنین تجربه ای می تواند واقعا رهایی بخش و جالب باشد. ان ال پی روی رسیدن به نتیجه ای که خواهانش هستید تمرکز می کند و از هدر دادن انرژی تان در مواردی که به آن علاقه ای ندارید، جلوگیری می کند.ان ال پی از شما  دعوت می کند موانعی را که سر راهتان وجود دارند کنار بزنید از روی آنها بپرید.

مربیان ان ال پی شکاف میان شما و آنچه خواهان رسیدن به آن هستید را کوتاه و کوتاه تر می کنند. عمل باعث می شود رؤیاهای شما به واقعیت بپیوندد. یکی از دلایلی که ان ال پی شما را به نتیجه می رساند، تعهد به عمل درست و مناسب است. دلیل دیگر شکستن هدفهای مورد نظرتان به قطعات کوچک است وقتی با مربی ای کار می کنید، برای موفقیت به او تعهد می دهید و عملکردتان در فواصل زمانی مختلف توسط او مورد بررسی قرار می گیرد.

اصول ان ال پی می تواند در موفقیت شما در ورزش و یافتن اعتماد به نفس برای مسابقات مهم و رقابت های مختلف مؤثر باشد. مربیگری معمولا یعنی کمک به دیگران برای یافتن تعادل و هماهنگی. باور ما این است که دیدگاهی همه جانبه به حوزه های مختلف در زندگی تان شما را قادر می سازد تا بهتر آيندهی خود را بسازید. حتی در میان مراجعان مان افراد موفقی داریم که دوست دارند در موضوع مورد نظرشان برجسته تر و درخشان تر عمل کنند. این افراد با بررسی الگوهای زندگی و کاری خود می توانند بیشترین و بهترین استفاده را از توان شان ببرند. اگر در حوزه ای از زندگی تان عملکردی عالی دارید، ولی در حوزه های دیگر احساس ضعف می کنید، دچار عدم تعادل و ناهماهنگی هستید. مراجعاتی که در زمینه ی کسب و کارشان به موفقیتهای عالی رسیده اند، به سادگی ممکن است به سلامتی یا روابط خود آسیب برسانند و افرادی که در زندگی شخصی خود عملکردی عالی دارند، ممکن است ظرفیت های دیگر خود را نادیده بگیرند.

اگر شما هم این گونه هستید، کمک خواستن از مربی ای حرفه ای می تواند تعادل و هماهنگی را دوباره به زندگی تان بیاورد.

به کار گیری ان ال پی برای ارتقای سلامتی تان

یکی دیگر از ده کاربرد ان ال پی، مقابله با تنش و اضطراب ناشی از مشکلات رایج امروزی است. نوع و عادت غذایی شما به میزان زیادی روی حالاتتان اثر می گذارد. جالب است که اگر تمایل دارید سالم باشید و سالم باقی بمانید، ان ال پی می تواند به شما کمک کند. ان ال پی ارتباط ظریف و حساس میان ذهن و بدن را درک می کند و هر انسان را به شکل مجموعه ای می نگرد که برای سلامتی به تعادل و هماهنگی نیاز دارد.

آیا تا به حال اتفاق افتاده که کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید، اما زمان کافی نداشته باشید؟ احتمالا احساس رفتن هستید. خیلی ها دائما درچنین وضعی قرار دارند. خطر این مسئله آنجاست که افراد در این وضع نمی دانند چه اتفاقی برایشان می افتد. در چنین شرایطی ممکن است بدن شما عملکرد طبیعی اش را از دست بدهد. خستگی مزمن، تنش، سردرد، گردن درد،کمردرد و عصبانیت و نگرانی می توانند نشان های هشدار از طرف بدن تان باشند که لازم است به آنها بیشتر توجه کنید. 

ان ال پی به افراد کمک می کند روی ارزش های کلیدی خود متمرکز بمانند و به این شکل ارتباط با بدن خود را از دست ندهند.

استفاده از ابزارهایی مثل مدل میلتون، استعاره ها و داستانها، تکنیک لنگر ( آنکراژ ) به شما کمک می کند تا تنش و ترس و بیماری را کاهش دهید.

هنگام به کارگیری تکنیک های ان ال پی برای درمان مشکلات مربوط به سلامتی، حتما با پزشک خود مشورت کنید.هرگز نشانه های بیماری را دست کم و نادیده نگیرید. این نشانه ها پیام هایی هستند که بدن تان برای شما ارسال می کند.

خانمی به نام کیسی که در کارگاه آموزشی “فراتر از نقش” شرکت کرده به دلیل تعهد زیاد در محل کارش و فراهم کردن نیازهای خانواده اش دچار خستگی مزمن و استرس شده بود. کیسی در طول کارگاه متوجه شد، به این دلیل به تمام خواسته های رییس و خانواده اش پاسخ مثبت می دهد که در درون، به علاقه و توجه آنها نیاز دارد. نکته مهم این بود که کیسی توسط پدر و مادر واقعی اش بزرگ نشده بود و با وجود محبت های فراوان ناپدری و نامادری اش احساس می کرد که توسط مادر و پدر واقعی اش ترک و طرد شده است.

وقتی یکی دیگر از شرکت کنندگان داستان زندگی کیسی را شنید، با او در این مورد صحبت کرد و به او گفت که در هر حال توسط ناپدری و نامادری اش یا همان پدر و مادر جدیدش دوباره انتخاب شده است و به همین دلیل طرد پدر و مادر واقعی او آن قدرها هم نمی تواند مهم باشد.

 این دیدگاه برای کیسی جالب بود و باعث شکل گیری هویتی مثبت در او شد. پس از پایان دوره، کیسی توانست به بسیاری در زندگی اش «نه» بگوید و نتیجه ی مهم این اتفاق پذیرفتن مسئولیت بیشتر توسط فرزندانش بود.

ارتباط با شنوندگان

توصیه های آموزگاران و مربیان ان ال پی در آموزش و پرورش نیز کاربرد دارد و برنامه های خاصی برای آموزگاران و مربیان وجود دارد.

علاوه بر آن افرادی که کارگاههای آمورشی تجاری برگزار می کنند نیز می توانید از تکنیک های ان ال پی بهره  ببرید. ان ال پی بر این باور است که هر فردی شیوه ی یادگیری منحصر به فردی دارد. آموزگاران خوب به گونه ای مسئولیت آموزش را می پذیرند که بتوانند با دانش آموز ارتباط برقرار کنند و به او انگیزه دهند. تکنیک های متنوع ان ال پی شیوه های آموختن و یادگیری دگرگون کرده است.

فرایند آموختن شامل مواردی جدا از یادگیری و یافتن پاسخ درست است. برای اینکه آموختن پدیدهای پایدار و ماندنی باشد، افراد باید در موقعیتی مناسب و مثبت قرار گیرند.

هنگامی که در حال کشف مهارت تازه ای هستید، در این مورد کنجکاوی کنید که چگونه می توانید از این مهارت به نفع خود استفاده کنید، به زمانی فکر کنید که درباره آموختن چنین احساس خوبی داشتید، برای مثال کیت میداند که یادگیری همراه با تفریح، برای او بهترین حالت یادگیری است. او دوست دارد در گروه نکات تازه را بیاموزد و فضا به گونه ای باشد که از اشتباه کردن نترسد، این موارد برای همه یکسان نیست.

ان ال پی به شما نشان می دهد که ترجیح افراد را برای دریافت اطلاعات، شناسایی کنید. به همین دلیل به عنوان معلم لازم است بدانید که برخی نسبت به تصاویر واکنش نشان می دهند، برخی نسبت به کلمات و برخی دیگر نسبت به حسی که دریافت می کنند. استفاده از زبان کلی در شروع جلسات آموزشی به شما کمک خواهد کرد با سطوح مختلف در گروه آموزشی تان ارتباط برقرار کنید. نمونه ی زیر مقدمه ای است کلی که می توانید در اولین جلسه ی آموزشی از آن استفاده کنید:

ما امروز جنبه های مختلف موضوع آموزشی مان را بررسی می کنیم. برخی از شما همین حالا دانش زیادی درباره ی این موضوع دارید و نظرات، ایده ها و تجربه های خود را در این مورد با بقیه در میان خواهید گذاشت. برای برخی از شما این موضوع به گونه ای تقویت کننده ی مواردی است که از پیش می دانید و فرصت خواهید داشت در طول دوره به بررسی مواردی که از آن آگاهيد، بپردازید.

برای دیگران این موضوع کاملا جدید است و دیدگاهی تازه به شمار می آید. در طول دوره ی آموزشی ، این فرصت را خواهیم داشت تا به آنچه شما هم اکنون می دانید، مواردی تازه را اضافه کنیم.در پایان این شما هستید که تصمیم می گیرید این ایده ها برایتان چه کاربردی داشته باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که اموختن دارای مراحل مختلفی است. هنگامی که با مهارت تازه ای اشنا می شوید مهارتی مثل راندن اتومبیلی جدید تبحرتان برای استفاده از این مهارت به تدریج افزایش می یابد و از سطوح مختلفی  گذر می کنید. هنگام  شروع چیزی نمی دانید و و بهتر است بگویم که حتی نمی دانید نمی دانید چه مواردی را نمی دانید! سپس آهسته آهسته متوجه می شوید که از چه مواردی اگاهی ندارید و به تدریج مواردی را که لازم است، آموزش می بینید و به راننده ای با تجربه تبدیل می شوید.مطابق این فرایند ممکن است کسانی که از پیش چیزهایی درباره ی این موضوع می دانند، در روند آموختن دچار مشکل شوند.

یافتن بهترین شغل

برای شغل های خوب رقابت زیادی وجود دارد، به ویژه در دوره های پرچالش اقتصادی،این یعنی تغییر شغل و مصاحبه های شغلی بیش از پیش مهم شده است. تغییر شغل فقط به این دلیل که حوصله تان از شغل فعلی سر رفته است . مثل تغییر کاغذ دیواری محل زندگی تان برای تنوع۔ ممکن است مشکلاتی برایتان بیافریند. ممکن است شغل تان را تغییر دهید و سپس متوجه شوید که بیشتر به تغییر شغل علاقه داشته اید، تا شغل تازه تان!

مشورت با مربیان حرفه ای ان ال پی می تواند شما را به سوی شغل هایی راهنمایی کند که زندگی تان را در مسیر مناسب پیش می برند، به این شکل خواهید توانست د مصاحبه های شغلی نیز به بهترین شکل ظاهر شوید، برنامه ریزی شغلی لازم است همراه با آگاهی صورت گیرد، چرا که در غیر این صورت مثل آلیس در سرزمین عجایب سرگردان خواهید شد. تصمیم های آگاهانه، براساس ارزشها و آينده ی دلخواهتان این نکته را تضمین خواهد کرد که شغل انتخابی تان را به سادگی و به دلیل سر رفتن حوصله تان تغییر نخواهید داد. 

برای اینکه با دیگران تفاوت داشته باشید، خلاقیت و نوآوری به خرج دهید. تجسم کنید محصولی هستید و باید خود را معرفی کنید. در این صورت به ویژگی ها و مزایای خود فکر کنید، مقابل آیینه تمرین کنید که دوست دارید چگونه فردی باشید.

دوست دارید چگونه حرف بزنید و وضع ظاهرتان چگونه باشد؟ فراموش نکنید که بیش از هرچیزی به خودتان باور داشته باشید و در درون احساس اعتماد به نفس کنید تا دیگران به شما توجه کنند.

در  مقاله ده کاربرد ان ال پی و چگونگی تاثیر آن بر زندگی و رشد شخصی شما و دیگران سعی کردیم تا به کار گیری مهارتهای تازه در جهان واقعی و بهره بردن از ان ال پی در تمام حوزه های زندگی را به زبان ساده تری برای شما بازگویی کنیم.

منبع : کتاب برنامه ریزی عصبی کلامی NLP از رومیلا ردی و کیت برتون