0

تفكر خلاق nlp ، هنر شكستن عادتها با برنامه ریزی عصبی کلامی

هنر شكستن عادتها، روزمرگیها و الگوهای موجود را تفكر خلاق می گویند.

در این مقاله قصد داریم تفكر خلاق nlp را برای شما دوستان گرامی توضیح دهیم. برای ایجاد الگوهای فكری جدیدی كه ما را از الگوهای فكری رایج و سنتی فراتر ببرد نیاز داریم اتاق امكان پذیریهای ذهنمان را توسعه دهیم. در اتاق امكان پذیریها همه چیز امكان پذیر است و همانگونه كه آنتونی رابینز می گوید فقط غیرممكن غیرممكن است.
من در كلاسهایم از فراگیران می پرسم آیا می توانید تصور كنید كه ممكن است روزی ثروتمندترین فرد دنیا شوید؟

بیش از 99 درصد آنها می گویند نه ممكن نیست. بعد من از آنها می پرسم آیا اگر چنین تصور و تخیلی را به ذهنتان راه دهید باید مالیات یا هزینه ای بپردازید؟ باز هم نه. با این تصور كه ممكن است روزی پولدارترین آدم دنیا شویم شروع می كنیم اتاق امكان پذیریهای ذهنمان را ساختن و توسعه دادن.

در این اتاق، باورهایی را توسعه می دهیم كه به نظر غیرممكن می آیند مثلا اینكه در آینده، بشر برای رفتن از قاره آسیا به قاره آمریكا به شكل انرژی كد میشود و در عرض چند دقیقه از قاره ای به قاره ای دیگر می رود.

بهترین راه برای كمك به باورپذیر كردن این پدیده های عجیب و غریب این است كه در غالب طنز به آنها بنگریم. بنابراین نیاز داریم اتاق طنز پردازی را نیز در ذهنمان توسعه دهیم چرا كه از دریچه طنز به برخی مسایل نگریستن، اهرمی است برای تبدیل غیرممكن به ممكن. برای اینكه ذهنمان را با چنین مفاهیم جدید غیرقابل باوری بیشتر آشنا كنیم شروع می كنیم قانونهای جدید وضع كردن .

تفكر خلاق nlp ، یك شیوه نگرش متفاوت نسبت به دنیا است.

دیدن دنیا از دریچه ای كه هیچ فرد دیگری تا به حال از آن دریچه به دنیا ننگریسته است. برای داشتن چنین نگرشی باید قوه تخیلمان را پرورش دهیم و به اندازه كافی انگیزه و امید داشته باشیم .
جمله زیبایی از فیلم پروانه آبی در این زمینه می گوید: “تنها راه به وقوع پیوستن یك معجزه برای شما، باور كردن آن است”. نویسنده معروف آقای وین دایر كتابی به چاپ رسانده است به نام ”باور كنید تا ببینید”. یك مادر، سلامت فرزندش را باور كرد و توانست آن را ببیند. عبارت روغن لورنزو تا بحال به گوشتان خورده است؟

این داستان حكایتی است باور نكردنی اما واقعی  از انگیزه و امید یك مادر كه جرج میلر در سال  1992 بر اساس آن فیلمی به همین نام ساخت. این ماجرا داستان پسر بچه باهوشی است كه در پنج سالگی به بیماری آدرنو لوکو دیستروفی مبتلا شد كه لاعلاج بود و در طی دو سال به مرگ منجر می شد اما مادر لورنزو، ساعت‌ها خودش را در کتابخانه‌ها حبس می‌کرد و  در نهایت موفق شد راه درمان پسرش را پیدا كند.

برای آشنایی با تجربیات دانش پذیران دوره های ان ال پی در کانون ان ال پی اصفهان

 

عشق و امید از تخصص جلوتر است. مادر لورنزو راه درمان یك بیماری پیچیده عصبی را پیدا كرد كه تا آن زمان پژوهشگران و متخصصان قادر به درمانش نشده بودند.
تفكر خلاق nlp ، در بازاریابی از اهرم هایی است كه كمك می كند چنان پدیده های نادری در دنیای تجارت به وقوع بپیوندد كه سرعت رشد تجاری فرد یا سازمان را به شكل نمایی افزایش میدهد. مثلا پدیده فون روستروف كه می گوید: “متمایز باشید”،  به بازاریابان بسیاری كمك كرده است تا در حرفه خود سرآمد باشند. یكی از بازاریابان غول كامپیوتری آی بی ام از این قانون استفاده كرد و در جایگاه یكی از موفق ترین بازاریابان این كمپانی قرار گرفت.

او با پوشیدن كت و شلوار آبی، كراوات آبی و استفاده از خودكار و كیف آبی از این تعبیر كه یكی از معانی آی بی ام ” آبی ”  است، استفاده كرد. او حتی ماشینی به رنگ آبی برای خود خرید و به فردی بسیار متمایز و البته موفق تبدیل شد به گونه ای كه به او مستر آبی می گفتند.(تفكر خلاق nlp )
تفكر خلاق در دنیای تجارت، گاهی اوقات به شكل متمایز بودن و گاهی اوقات نیز با ایده های ساده ای كه به دلیل سادگیشان جذابیت ایجاد كرده اند خود را نشان می دهند. مثلا آقایان: سید حمید و سید محمد مطهر با شعار ” چاپ طرح ارسالی شما روی تی شرت با قیمت 18 هزار تومان ” شركت Q – T SHIRT را ایجاد كرده اند. آنان حتی با ایجاد جذابیت ”پرداخت حق طراحی به طرحهای ارسال شده”   كه به مشتری تعلق می گیرد نیز آمار جذب مشتری را بالا برده اند.( تفكر خلاق nlp )

برای آشنایی بیشتر با ان ال پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای كار آفرینی و خلاقیت نیازی به تحصیلات دانشگاهی نیست. 50 درصد كار آفرینان تحصیلات دانشگاهی نداشته‌اند. من باز هم به شما پیشنهاد می كنم برای موفق و خلاق بودن در دنیای تجارت، قانونهای جدید وضع كنید و خودتان اولین كسانی باشید كه از این قوانین پیروی می كنید. به خاطر داشته باشید برای خلاقیت هیچ حد و مرزی وجود ندارد به یاد داشته باشید.

آقای وارنر كه مالك یكی از بزرگترین كمپانی های فیلمسازی هالیود می باشد در آغاز صنعت فیلمسازی كه فیلمها بی صدا بودند، گفته بود: “كدام دیوانه ای میخواهد صدای هنرپیشه ها را بشنود”. مثال دیگری از این دست بیل گیتس است كه زمانی گفته بود 64 مگا بایت حافظه جانبی برای كامپیوترها كافی است در حالیكه امروزه كامپیوترها بطور متداول 4 گیگا بایت حافظه جانبی دارند. هیچ حد و مرزی برای تفكر خلاق وجود ندارد حتی ذهنیت و پنداشته های پیشروان نیز قادر نیست حد و مرز تفكر خلاق  nlp را مشخص كند پس شجاع باشید و فراتر از همه واقعیت ها بیندیشید.

 

برای دانلود pdfچیستnlp و برای دانلود کتاب صوتی nlp