0

کتاب هیپنوتیزم درمانی به زبان خودمانی از مایک برایانت و پیتر مبات

کتاب هیپنوتیزم درمانی به زبان خودمانی

در این مقاله برآن شدیم تا به معرفی کتاب هیپنوتیزم درمانی به زبان خودمانی به نویسندگی مایک برایانت و پیتر مبات به مترجمی مریم رضازاده و سارا وطن آبادی از انتشارات تهران بپردازیم.

در ادامه بخش هایی از کتاب هیپنوتیزم درمانی به زبان خودمانی را با هم مطالعه می کنیم.

 

هیپنوتیزم (یا خواب مصنوعی) موضوعی است که همه نظری درباره اش دارند، اما افراد اندکی تا به حال خودشان آن را امتحان کرده اند.  هیپنوتیزم درمانی، در عین حال به موضوعی است که بسیاری را سردرگم یا کاملا گیج می کند.

فرق میان هیپنوتیزم (یا خواب مصنوعی) و هیپنوتیزم درمانی دقیقا چیست؟ در این کتاب به چنین سؤال هایی پاسخ می دهیم. نکته مهمی که باید بدانیم این است که خواب مصنوعی و هیپنوتیزم درمانی یک چیز نیستند. خواب مصنوعی از زمانی که بشر شروع به تکلم کرده، وجود داشته و به خلسه رفتن نمودی از آن است.

در هیپنوتیزم درمانی ، خواب مصنوعی کمک می کند به هدف هایی که در زندگی برای خود تعیین می کنید برسید یا تغییر مثبتی در نحوه تفکر خود به وجود آورید و مشکلی را حل کنید. با این که خواب مصنوعی قرنها قدمت دارد. هیپنوتیزم درمانی، مانند سایر روش های درمانی، شیوه ای نسبتا جدید است. خواندن این کتاب به شما کمک می کند عملکرد خواب مصنوعی را درک کنید.

برای آشنایی با ان ال پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

از مسائل و عوارض گوناگونی آماده شوید که با هیپنوتیزم درمانی می توان آنها را درمان کرد. و بفهمید که چگونه می توانید این شیوه را در مورد خود به کار برید. این کتاب به شما کمک می کند هیپنوتیزم (یا خواب مصنوعی) را هم به لحاظ نظری و هم به لحاظ کاربردی درک کنید، و با کمک آن به نحو شگفت انگیزی، بر گستره وسیعی از عادات، مشکلات هیجانی و استرس هافائق آیید.

هیپنوتیزم درمانی، از بسیاری جهات، به مشاوره درمانی شباهت دارد، اما رویکرد آن متفاوت است و در به وجود آوردن تغییرات سریع تر عمل می کند.

هیپنوتیزم درمانگرها غالبا در عرض چهار تا شش جلسه هراس ها را از بین می برند. همچنین مجموعه ای از شواهد نشان می دهد که هیپنوتیزم درمانی موثرترین روش در ترک سیگار بوده است.

بیشتر مردم خواب مصنوعی را یا فقط در فیلم ها دیده اند یا در محفل های خودمانی، و شاید تصویری منفی از آن داشته باشند. ما در این کتاب راه های گوناگون هیپنوتیزم درمانی را بررسی می کنیم که از طریق آن می توان به افراد کمک کرد تا بر مشکلاتشان فائق آیند و به اهدافشان برسند. همچنین کمک می کند دانش آموزان و دانشجویان در امتحانات و ورزشکاران در مسابقات، و هنرمندان و مهندسان در تولید آثار خلاق توانایی خود را بهبود بخشند.

برای اشنایی با هیپنوتیزم اریکسونی  و برای آشنایی با نابغه هیپنوتیزم اریکسونی میلتون اریکسون

آیا می دانید:

 • تفاوت هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی در چیست؟
 • هیپنوتیزم درمانی چگونه به ما کمک می کند؟
 • چگونه می توانید با استفاده از تکنیک های هیپنوتیزم درمانی مشکلات خود را دسته بندی کنید و اقدامات موثر برای رفع هریک از آن ها را پیدا کنید؟
 • قلق های به دست آوردن اعتماد به نفس چگونه است؟
 • چگونه از استرس و انواع افسردگی ها در امان باشیم؟
 • چگونه می توانید خشم،استرس و تنش های روزمره خود را کنترل و انبوه مشکلات را مدیریت کنید و با افزایش تمرکز یکی یکی آن ها را از پیش رو بردارید؟

و بالاخره اینکه کشف کنید که چطور:

 • از فرد متخصص و مناسبی کمک بگیرید
 • اهدافتان را به نحوی واقع بینانه مشخص کنید
 • هراس ها یتان را مهار و دردهایتان را کنترل کنید
 • عادت های بدتان را ترک کنید
 • خودهیپنوتیزم درمانی را تمرین کنید
 • هیپنوتیزم درمانگر شوید