0

کتاب روش های درمانی برای حالت های اصلاح شده هیپنوتیزم اریکسونی

در این مقاله به معرفی کتاب روش های درمانی برای حالت های اصلاح شده هیپنوتیزم اریکسونی نوشته دکتر میلتون اریکسون و دکتر ارنست آل.روسی می باشد.این کتاب توسط دکتر آرام ترجمه و توسط انتشارات تجسم خلاق به چاپ رسیده است.

هیپنوتیزم اریکسونی نوع خاص و منحصر به فرد تکنیک های هیپنوتیزمی می باشد که توسط میلتون اریکسون ابداع گردید.

کتاب روش های درمانی برای حالت های اصلاح شده هیپنوتیزم اریکسونی در 4 بخش و در 322 صفحه، سعی دارد قدرت هیپنوتیزم آن هم به سبک اریکسون را توضیح دهد. در بخش اول کتاب که به سبک شیوه غیر مستقیم به بیان هیپنوتیزم بپردازد.

ان ال پی چیست و چه کاربردهایی در زندگی دارد؟

بخشی از کتاب

القای هیپنوتیزمی‌ای که به این شیوه دریافت می‌شود منجر به فراخوانی و استفاده‌ی خودکار از مخزن منحصربه‌فرد واکنش‌های بالقوه‌ی خود بیمار برای رسیدن به اهداف درمانی‌ای می‌شود، در غیر این صورت دسترسی به آن‌ها غیرممکن است. هیپنوتیزم می‌تواند همچنین به شما اجازه دهد تا مشکلات بیمارتان را تقسیم کنید. برای مثال، بیمار با نوعی تجربه‌ی آسیب‌زا در گذشته که منجر به واکنش ترس یا حالت اضطراب در او شده است به پیش شما می‌آید.

شما می‌توانید او را در حالت خلسه‌ی عمیق قرار دهید و پیشنهاد کنید که او فقط از جنبه‌های روحی آن تجربه بهبود بخشد. من این پدیده را در گذشته با مجبور کردن یکی از سوژه‌های نمونه‌ام به بهبودی از تمامی شادی یک جوک بدون دانستن اینکه آن جوک چه بود اثبات کرده‌ام. و با این وجود، سوژه به خوشحال‌ترین شکل ممکن به آن جوک می‌خندید در حالی که نمی‌دانست آن جوک چه بود! بعداً، من به سوژه‌ام اجازه دادم تا جوک حقیقی را به یاد بیاورد.

به عبارت دیگر، شما می‌توانید جنبه‌های فکری یک مشکل را در یک بیمار جدا کرده و فقط با جنبه‌های روحی و روانی سر و کار داشته باشید. شما می‌توانید از بیمار بخواهید بر روی جنبه‌های روحی و روانی یک تجربه‌ی آسیب‌زا فریاد بزند و بعداً به او اجازه دهید تا از محتوی فکری و حقیقی آن تجربه‌ی آسیب‌زا بهبود ببخشد.